Bitcoin ( BTC ), ABD doları endeksi (DXY) zayıfladığından ve bir analist Amerikalı seçmenlere satın almalarını söylediği için bu hafta bir fiyat artışı görebilir.

Washington’da yeni bir koronavirüs teşvik anlaşması için müzakereler devam ederken, veriler DXY’nin 1 Ekim’de dördüncü bir gün için düştüğünü gösterdi.

Vays: ABD seçimini kim kazanırsa kazansın “Bitcoin Satın Alın”

DXY ve BTC / USD, son aylarda güçlü bir ters korelasyon gösterdi. Son DXY kazançları, Bitcoin için yoğun bir satış baskısı oluşturmadı, ancak yeni kayıplar uzun vadede BTC boğalarını canlandırabilir .

DXY’nin servetindeki U dönüşü, Birleşik Devletler Senatosu’nun 2.5 trilyon dolarlık bir fiyat etiketi ile gelebilecek yeni bir koronavirüs yardımı anlaşması yapmaya çalıştığı sırada geliyor.

Konuşan FOX Business Çarşamba günü, Hazine Bakanı Steven Mnuchin görüşmelerin sürmekte olduğunu doğruladı, ancak herhangi bir anlaşma uygun ABD vatandaşları için 1.200 $ uyaran çeklerin yeni bir tura yer alacağını.

“İyi haber şu ki, bir anlaşma varsa, pakette geçen seferki gibi doğrudan ödemeler olduğu konusunda bir anlaşmaya vardık” dedi. 

Mnuchin, Başkan Donald Trump ile başkan adayı Joe Biden arasındaki hararetli tartışmadan bir gün sonra konuşuyordu. 

Gerginlikler artarken , popüler tüccar Tone Vays , Beyaz Saray’ın kontrolünü kim üstlenirse alsın, teşvik paketlerini finanse eden para basmanın dolara zarar vermeye devam edeceğini savunarak izleyicilerin dikkatini çevrimiçi olarak çekmeye çalıştı.

Vays, tartışma yayınlanırken canlı sohbette “Kim kazanırsa kazansın, yazdırmaya devam edecekler,” diye yazdı .

ABD doları para endeksi 3 aylık grafik

ABD doları para endeksi 3 aylık grafik. Kaynak: TradingView

Bitcoin DXY korelasyonu düşüşü durdurdu

Veriler, geçtiğimiz günlerde yaşanan geri çekilme bu arada DXY ve Bitcoin arasındaki ilişkiyi değiştirmeye başladı.

Analitik kaynağı Digital Assets Data tarafından derlenen, 90 günlük Bitcoin karşılaştırması DXY, gold, VIX ve S&P 500 ile olan korelasyonların Eylül sonunda DXY’nin dibe vurduğunu gösteriyor.

Bitcoin 90 günlük getiri korelasyon karşılaştırması

Bitcoin 90 günlük, korelasyon karşılaştırması döndürür. Kaynak: Dijital Varlık Verileri

Buna karşılık, Bitcoin fiyatı tarihin en iyi ikinci çeyreğini kaydederek ayı 10.600 doların üzerinde kapatırken , BTC / USD hem altın hem de S&P 500 ile son derece korelasyonlu kaldı . 

Cointelegraph’ın bildirdiği gibi , ancak herkes durumun devam edeceğine inanmıyor; Bitcoin yakında geleneksel pazarlardan tamamen kopacaktır.