IMF: Kripto Para Finansal İstikrarı Tehdit Ediyor

IMF: Kripto Para Finansal İstikrarı Tehdit Ediyor

Kripto Para Haberleri
Ekim 13, 2021 tarafından Ömer Dursun
92
imf-kripto-para

IMF kripto para açıklaması yaptı. Uluslararası Para Fonu, Salı günü yayınladığı yeni bir raporda, kripto para biriminin küresel ödeme sistemini iyileştirme yeteneğine sahip olmasına rağmen, dijital paraların dünya çapında piyasa koşulları için hala önemli zorluklar oluşturduğunu dile getirdi.

Fon, en son Küresel Finansal İstikrar Raporunda, gelişen kripto ticaretinden ve dijital paraların çoğalmasından kaynaklanan risklerin şimdilik kontrol altına alınmış olduğunu, ancak bunların yakından izlenmesi gerektiğini belirtti.

IMF kripto para açıklaması yaptı

IMF’ye göre, kripto benimsenmede büyüdükçe, ekonomi üzerindeki potansiyel etki ve riskler artacak. Uluslararası kuruluş, daha fazla gözetim ihtiyacı konusunda değindi ve kriptonun işletme yapısında yetersiz düzenlemelere ve eksikliklere sahip olduğunun altını çizdi.

IMF raporunda, “Kripto ekosisteminin getirdiği zorluklar arasında kripto varlık sağlayıcılarından kaynaklanan operasyonel ve finansal bütünlük riskleri, kripto varlıkları ve DeFi (merkezi olmayan finans) için yatırımcı koruma riskleri ve bazı sabit paralar için yetersiz rezervler ve açıklama yer alıyor” dedi.

Endişeler listesinde, yakın zamanda Bitcoin’i yasal olarak kabul etmeye başlayan El Salvador gibi gelişmekte olan pazarlarda kripto varlıklarının artan ticaretinin istikrarsız sermaye durumlarına yol açabileceği de yer alıyor.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X