IMF: Kripto Paralar ile İlgili Açıklama Yaptı

IMF: Kripto Paralar ile İlgili Açıklama Yaptı

Kripto Para Haberleri
Ekim 2, 2021 tarafından Merteren Alkis
93
imf-kripto-paralar-aciklama-yapti-

IMF: Kripto Paralar ile İlgili Açıklama Yaptı

 IMF yetkilileri Dimitris Drakopoulos, Fabio Natalucci ve Evan Papageorgiou, raporun “Kripto Ekosistemi ve Finansal İstikrar Zorlukları” başlıklı bir bölümünde, kripto varlıklarının ivme kazanmasıyla yetkililerin yatırımcıları koruma çabalarını hızlandırması gerektiğini belirtti.

IMF şu yorumu yaptı:

“Potansiyel kazanımlara rağmen, hızlı büyüme ve kripto varlıklarının artan şekilde benimsenmesi, finansal istikrar zorlukları da beraberinde getiriyor. Gelişmekte olan pazarlarda, kripto varlıklarının ortaya çıkmasının faydaları var, ancak kriptolamayı hızlandırabilir ve takas ve sermaye kontrolü kısıtlamalarını aşabilir. Bu ekonomilerde kripto varlıklarının artan ticareti, istikrarsızlaşan sermaye akışlarına yol açabilir.”

Hükümetler küresel kurallar koymalı

Bu nedenle IMF, politika yapıcıların kripto varlıklar için dünya çapında düzenlemeler oluşturması ve veri eksikliklerini çözerek izleme yeteneklerini güçlendirmeleri gerektiğini savundu. Stabilcoin’lerin önemi arttıkça, kanunların da oluşturdukları tehlikelere ve hizmet ettikleri ekonomik hizmetlere ayak uydurması gerekiyor.

IMF, Bitcoin’i ulusal para birimi olarak tanıyan El Salvador gibi ülkelerin ve bunun küresel operasyonlarını nasıl etkileyebileceği konusunda endişeli görünüyor .

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X