İngiltere Uyardı: Bitcoin Yatırımcıları Bunun Farkında Değil!

İngiltere Uyardı: Bitcoin Yatırımcıları Bunun Farkında Değil!

Kripto Para Haberleri
Ekim 20, 2021 tarafından Ömer Dursun
26
ingiltere-bitcoin-yatirimcilarini-uyardi

İngiltere Bitcoin yatırımcılarını uyardı. İngiltere Finansal Davranış Otoritesine göre, 40 yaşın altındaki çoğu kripto para yatırımcısı bunun düzenlenmiş bir ürün olmadığının farkında değil.

Kripto para birimleri Birleşik Krallık’ta denetlenmemiştir, yani fonları herhangi bir nedenle -örneğin bir borsaya yapılan bir saldırıda- kaybedilirse, insanlar tüketici koruma yasaları tarafından korunmaz.

Ancak FCA tarafından yayınlanan araştırmaya göre, kriptoya yatırım yapan gençlerin çoğu bunun farkında değil ve %69’u yanlış bir şekilde düzenlendiğine inanıyor.

bitcoin-kripto-para-piyasasiİngiltere Bitcoin Yatırımcılarını Uyardı

Finansal hizmetler izleme kuruluşunun yaptığı bir ankete göre, genç yatırımcıların dörtte üçü, kripto para birimine veya döviz veya kitle fonlaması gibi diğer yüksek riskli ürünlere yatırım yapmak söz konusu olduğunda, arkadaşlar ve aile ile rekabet içerisine giriyor.

Bu arada FCA, ankete katılanların %68’inin bu tür varlıklara yatırım yapmayı kumarla karşılaştırdığını söyledi. Düzenleyici, bulguların, bir veya daha fazla yüksek riskli yatırım ürününe yatırım yapan 18-40 yaş arası 1000 katılımcıyla yapılan anketlerin sonucu olduğunu söylüyor.

Bitcoin, geçen hafta 60.000 doları gördükten sonra şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesine yakın. Dünyanın en büyük dijital para biriminin inanılmaz derecede oynak olduğu biliniyor ve Nisan ayında 64.000 dolardan fazlayken Temmuz ayında 30.000 doların altına düştü.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X