İngiltere Karantina Uygulaması Bitcoin Ticaretinin Etkilediğini Duyurdu

İngiltere Karantina Uygulaması Bitcoin Ticaretinin Etkilediğini Duyurdu

Bitcoin Haberleri
Mayıs 29, 2020 tarafından koindeks
9
ingiltere-karantina-uygulamasi-bitcoin-ticaretinin-etkiledigini-duyurdu

İngiltere karantina uygulaması nedeniyle alınan tedbirlerin, Bitcoin alım satımını etkilediğini paylaştı. Yapılan çalışmaya göre Mart ayındaki çöküşe rağmen yatırımcılar Nisan’da daha çok Bitcoin satın aldı.

Kripto ticareti yapan kullanıcıları analiz eden Revolut, 2020’nin en düşük seviyelerinin görüldüğü Mart ayının ortasında kripto para alışının düştüğünü belirtti. Bu dönemde alınan karantina önlemlerinin de kripto para ticaretini olumsuz yönde etkilediği düşünülüyor.

Bitcoin, Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash, ve Litecoin gibi kripto para alımlarının % 58 oranında düştüğü belirtiliyor. Mart ayının son yarısında ise bu oranın %50 olduğu söyleniyor.

Kripto Para Ticareti Nisan Ayında Arttı

Karantina önlemleriyle birlikte Mart ayında düşen kripto para ticaret hacminin Nisan ayında tam tersine döndüğü edinilen bilgiler arasında. Fintech şirketinden yapılan analize göre kripto ticareti yeniden güven tazeledi ve işlem hacmi % 68 oranında yükseliş gösterdi.

Kovid-19 pandemisinde İngiltere’de yaşanan karantina süresince en popüler kripto paranın Bitcoin olduğu da edinilen bilgiler arasında. Kripto ticaretinin % 51’inin Bitcoin ile gerçekleştiği belirtiliyor. Bitcoin’i sırasıyla XRP ve ETH takip ediyor.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X