İngiltere Kararı Bitcoin’in Çok İşine Yarayacak

İngiltere Kararı Bitcoin’in Çok İşine Yarayacak

Bitcoin Haberleri Kripto Para Haberleri
Eylül 20, 2020 tarafından koindeks
26
bitcoin-yukselecek

Bitcoin araştırma uzmanları ve analistleri, İngiltere Merkez Bankası’nın kararının Bitcoin fiyatlandırması üzerinde olumlu bir hava yaşatacağını düşünüyor. Küresel ekonomik kriz yüzünden devletlerin para birimlerini korumak istemesi özellikle Bitcoin’in çok işine yarıyor. 17 Eylül tarihinde alınan karar ile İngiltere Merkez Bankası negatif faiz oranlarını kabul eden bankalar arasına katıldı.

Negatif Faiz Oranı Bitcoin ve Altın’ın İşine Yarıyor

Uzun bir toplantı sonrası İngiltere Merkez Bankası (BoE) negatif faiz kararı aldı. Bunun anlamı, ülkede yatırımcılar paralarını bankada muhafaza etmek isterlerse, para almak yerine para ödeyecek. Bitcoin destekçileri bu olayın Bitcoin’in çok işine yarayacağını düşünüyor. Tyler Winklevoss şu ifadelerde bulundu:

“Bitcoin için daha iyi bir reklam yapılamazdı. Onların parasından vazgeçip Bitcoin üzerinde uzun pozisyon alabilirsiniz.”

Aynı zamanda uzman trader Tone Vays bu habere ilişkin bir twit paylaştı. Şu sözleri kullandı:

“Paranızı bankada saklamanız / biriktirmeniz için sizden ücret alacaklar. Bir Bitcoinci daha ne isteyebilir! Teşekkürler Bank of England, BTC’nin benimsenmesine yardımcı olacaksınız.”

Bitcoin gündemdeki olumsuzluklardan besleniyor. Hal itibariyle sarı metal altına benzetebilirsiniz. Modern yatırımcılar güvenli liman olarak kendilerine Bitcoin’i seçiyor. Bitcoin’in benimsenmesi, insanların bu yatırım aracına güvenmesi Bitcoin’in değerini daha da arttıracaktır. Bitcoin kendi yükselişiyle birlikte daha az hacme sahip olan altcoinleri de kendisiyle birlikte yukarı çekiyor.

Bitcoin teknik analiz yazımızı okuyarak grafikler hakkında bazı bilgilere sahip olabilirsiniz.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X