İngiltere Merkez Bankası Kriptoya Karşı Yatırımcıları Uyardı

İngiltere Merkez Bankası Kriptoya Karşı Yatırımcıları Uyardı

Kripto Para Haberleri
Ekim 12, 2021 tarafından Ömer Dursun
58
ingiltere-merkez-bankasi-kripto

İngiltere Merkez Bankası kripto açıklaması yaptı. Mali Politika Komitesi (FPC), kripto para birimini taahhüt etmeyi düşünen kurumlara bir uyarı yayınladı.

Finansal İstikrar Komitesi, dijital varlıklar ve bunlarla ilgili pazarlar ve hizmetler için büyüyen pazarın, kriptonun finansal sisteme entegrasyonunun artmasına yol açtığını belirtti.

İngiliz mali düzenlemesini denetlemek için oluşturulan organ, kripto piyasasını parasal istikrar için acil bir tehdit olarak görmese de, ülkenin finans sektörünün etkin bir şekilde düzenlenmesi gerektiğini söylüyor.

İngiltere Merkez Bankası kripto için ne dedi?

FPC, finansal sistemin şu anda kripto varlıklarından önemli bir risk altında olmadığına inanıyor.

FPC açıklamasında, “Finansal sistemimizin bütünlüğünü sağlamak ve hem yerel hem de küresel olarak riskleri etkin bir şekilde yönetmek için, düzenleyici ve kanun uygulayıcı çerçevelerin bu hızla büyüyen pazarlardaki gelişmelere ayak uydurması gerekiyor” dedi.

Kriptoyu benimsemek isteyen finansal kurumlardan, nasıl devam edecekleri konusunda tavsiye almak için iletişime geçmeleri isteniyor. FPC, bu varlıkları benimsemek için finansal kurumların temkinli ve ihtiyatlı bir yaklaşım benimsemesi gerektiğine inanıyor.

Bununla birlikte, SEC Şefi Hester Peirce kısa süre önce kripto para düzenlemesini tartıştı. Üst düzey SEC yöneticisi, merkezi olmayan projelerin düzenlenmesinin zor olduğunu söyledi.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X