İş Bankası’ndan Büyük Blockchain Adımı

İş Bankası’ndan Büyük Blockchain Adımı

Bitcoin Haberleri Kripto Para Haberleri
Nisan 30, 2020 tarafından koindeks
12
turkiye-is-bankasi-bitcoin

Türkiye’nin önde gelen özel bankası Türkiye İş Bankası, Blockchain platformu Corda’ya üye olduğunu bildirdi. Basın açıklamasıyla duyurulan bu haberde R3’ün Blockchain platformu olan Corda’ya üye olan ve aynı zamanda Blockchain Birliği’ne ilk katılan Türk bankası olduğunu altını çizerek belirtti.

Blockchain, yakın gelecekte bankacılıkta yaygın şekilde kullanılacak

Türkiye İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Sezen, açıklamasında gelecek tahminleri içeren cümleler kullandı. Dikkat çeken ifadesi şu şekilde:

“Blockchain teknolojisini; güvenlik, hız ve operasyonel verimliliği artırma potansiyeli nedeniyle finans sektörünün ve bankacılığın geleceğini şekillendirecek, yeni bir iş modeli olarak görüyoruz. Henüz blockchain teknolojisi tam olgunlaşmamış olsa da yakın gelecekte bu teknolojinin bankacılık sektöründe çok farklı akışlarda yaygın bir şekilde kullanılacağını düşünüyorum.”

Sayın Sezen konuşmasında şu bugüne kadar Blockchain ile birçok konsept çalışması yaptık dedi. Aynı zamanda duyurdukları Blockchain ağına katılmalarından çok büyük heyecan duyduklarında belirtti.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X