İspanya Gençleri Emeklilik Fonları Yerine Kripto Yatırımını Tercih Ediyor

İspanya Gençleri Emeklilik Fonları Yerine Kripto Yatırımını Tercih Ediyor

Kripto Para Haberleri
Ekim 4, 2021 tarafından Merteren Alkis
20
ispanya-gencleri-kripto-yatirimini-tercih-ediyor

Yakın tarihli bir Chainalysis raporu, dünyanın kripto ekonomisinin tüm Batı Avrupa’ya yayıldığını gösterdi. Veriler, geçen yıl kriptoda bu bölgeye 1 trilyon dolar geldiğini ortaya koydu . Bu miktar, küresel kripto etkinliğinin neredeyse dörtte birini oluşturuyor .

Bu kripto ekonomisinde İspanya izlenmesi gereken bir oyuncu durumunda. Nispeten yüksek sayıda Bitcoin ATM’si ve daha olumlu yasalarla, İspanya kripto girişimcilerinin keşfetmesi için bir yer olabilir. 

İspanya Gençleri Kripto Yatırımını Tercih Ediyor

Rebellion, genç İspanyolların kripto sahnesi hakkında nasıl hissettiklerini daha iyi anlamak için bir anket gerçekleştirdi . Sonuçlar, genç yatırımcıların bir bölümünün emeklilik fonları yerine kripto yatırımlarını tercih ettiğini gösterdi.

Belirtilen raporda:

“Gençlerin %21’i şu anda kripto para birimlerine yatırım yapıyor, bu da onları [kriptoyu] en çok sözleşmeli yatırım ürünü haline getiriyor ve bunu emeklilik fonları ve mevduatları (%19) izliyor.”

Raporda ayrıca 25 ila 40 yaş arasındaki genç İspanyolların %38’inin yakında yatırım yapmak için kripto piyasasına girmeyi düşündüğü de belirtildi.

 

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X