İspanyol Bankaları Kripto Hizmetleri Sunmaya Hazırlanıyor

İspanyol Bankaları Kripto Hizmetleri Sunmaya Hazırlanıyor

Kripto Para Haberleri
Ekim 22, 2021 tarafından Ömer Dursun
31
ispanyol-bankalar-kripto-hizmeti

İspanyol bankaları kripto hizmetleri için kolları sıvadı. İspanya’daki bankalar müşterilerine kripto hizmetleri sunmaya hazırlanıyorlar, ancak merkez bankalarından gelen net raporların eksikliğinden dolayı hayal kırıklığına uğrayabilirler.

İspanya Merkez Bankası Haziran ayında yaptığı açıklamada, kripto hizmetleri sağlamak için kaydolmak isteyen kuruluşlar için talimatlar sağlayacağını söyledi. İspanyol El Pais gazetesinin Salı günkü haberine göre, ilgili sicilin 29 Ekim’e kadar faaliyete geçmesi planlanıyor, ancak bankalar hala talimat bekliyor.

ispanya-gencleri-kripto-yatirimini-tercih-ediyorİspanyol Bankaları Kripto Hizmetleri İçin Kolları Sıvadı

Esas olarak kara para aklamayla mücadeleyi amaçlayan kayıt defterinin zaten düzenlenmiş kuruluşlar olan finansal kurumlar için tasarlanıp tasarlanmadığı konusunda belirsizlikler devam ediyor.

Düzenleyici danışmanlık firması finReg’in ortaklardan Gloria Hernández Aler verdiği demeçte, “Bu kuruluşlar zaten doğrudan denetlendiği için, bir bankanın dayatılan gereksinimlerden geçmesi mantıklı olmaz” dedi.

“Ancak, bu tür bir hizmet sunacaklarını bildirmeleri mantıklıdır ve muhtemelen kripto varlıkların dinamiklerine uyarlamak için kara para aklama politikalarını değiştirmeleri gerekecektir.”

El Pais’in haberine göre, merkez bankasının kesin yönlendirmesinden yoksun olan büyük finans kurumlarının uyum departmanlarından bazıları, kripto hizmetleri sunmak için kaydolmaları gerekip gerekmediğini öğrenmek için kolları sıvadı.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X