İstanbul’da Bitcoin Dolandırıcılığı Olayı Meydana Geldi

İstanbul’da Bitcoin Dolandırıcılığı Olayı Meydana Geldi

Bitcoin Haberleri
Mayıs 20, 2020 tarafından koindeks
14
bitcoin-dolandiriciligi

Son günlerde Bitcoin ya da kripto paraların değerinde artış meydana gelmiştir. Bu artıştan kaynaklı olarak dolandırıcılar da tekrar gün yüzüne çıkmaya başlamıştır. En güncel olay ise İstanbul’da bitcoin dolandırıcılığı olmasıdır. O.G adlı şahsiyet İstanbul’un Maltepe ilçesine bağlı olan Gülsuyu Mahallesi’nin, çarşı ve mahalle bekçiliğinden sorumludur. O.G mart ayında arkadaşlarıyla irtibata geçerek borç para istemiştir.

O.G’nin arkadaşlarına “Bitcoin alıp sizi zengin edeceğim” ve “Annemin tedavisi için para lazım” dediği öğrenildi. Hürriyet gazetesinde yayınlanan Aydemir Kadıkoğlu haberine göre Toplamda 346 bin 500 TL parayı toplamayı başardı. Ancak aylar geçmesine rağmen borcunu ödemedi.

Raporla Beraber Ortadan Kayboldu

O.G’nin bu süreçte koronavirüs testi pozitif çıktığı için rapor aldı ve arkadaşlarıyla irtibatı kesmiştir. Olaydan şüphelenen arkadaşalrı ise O.G’den şikayetçi oldu. 11 Mayıs’ta ise O.G görevinden istifa edip ortadan kayboldu. Telefonu kapalı olan ve ikamet ettiği adreste bulunamayan O.G’nin yakalanması için çalışmalar sürmektedir. Türkiye’de sayısız Bitcoin dolandırıcılığı olmaktadır ve bu olaylardan milyonlarca lira vurgun yapıldığı düşünülmektedir.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X