İstatistiklere Göre Bitcoin Her Sert Yükselişinde Sert Düşüyor

İstatistiklere Göre Bitcoin Her Sert Yükselişinde Sert Düşüyor

Bitcoin Haberleri Kripto Para Haberleri
Mayıs 1, 2020 tarafından koindeks
27
bitcoin-düsecek-mi

İçerisinde bulunduğumuz haftada Bitcoin yatırımcılarını şaşırtıp çok sert bir şekilde yükseldi. Bitcoin 9.400 dolar seviyelerini test ettiğinde kripto piyasalarda rekor hacim seviyelere ulaşıldı. Ancak verilere ve uzmanları dinlediğimizde öğrenebiliyoruz ki bu durum uzun zamandır beklenilen boğa piyasasının geldiğinin haberini vermiyor.

“Kripto Para Piyasasında Günlük Fiyat Grafiği” Kaynak: Coin360

Geçmişteki verileri incelediğimizde 1.000 dolardan fazla yükselen Bitcoin, her seferinde bir düzeltme ile karşı karşıya kalmış ve sert bir şekilde düşmüş. 7.700 dolar seviyelerinden bir anda 9.400 dolar seviyelerine yükselen Bitcoin değerinden sonra analistler ve yatırımcılar bir düzeltme bekliyor.

Bitcoin Sert Düşüşle Karşı Karşıya Kalabilir

Bitcoin fiyatı, hızla 9.400$ ‘a ulaştığı için üç ana trend noktasını tersine çevirdi. 200 günlük basit hareketli ortalama (SMA), 200 günlük üssel hareketli ortalamayı (EMA) ve 0.618 Fibonacci düzeltme düzeyini aştı ve 3.600 ile 14.000$ arasında hesaplandı.

Genellikle, Bitcoin gün içi hareket sırasında geri çekilme işareti olmadan üç kilit direnç bölgesini de aşmaz. Bu olduğunda, tüccarlar varlıklarını pozisyonlarından kâr etmek istediklerinde keskin bir düşüşe karşı savunmasız bırakırlar.

CAIA Cane Adası Alternatif Danışmanlar Direktörü Timothy Peterson, Bitcoin’in fiyatının tarih boyunca sadece 14 kez 24 saatlik bir sürede 1.000 dolardan fazla kazandığını söyledi.

Peterson’a göre, Bitcoin fiyatı günlük 1.000 dolarlık artıştan sonra sırasıyla yüzde 5, yüzde 21 ve yüzde 38 düştü.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X