İsviçre FINMA Tarafından Onaylanan İlk Kripto Fonu 

İsviçre FINMA Tarafından Onaylanan İlk Kripto Fonu 

Kripto Para Haberleri
Eylül 29, 2021 tarafından Merteren Alkis
37
isvicre-kripto-para-fonunu-onayladi

İsviçre FINMA Tarafından Onaylanan İlk Kripto Fonu 

İsviçre Finansal Piyasa Denetleme Kurumu (FINMA), Kripto Piyasası Endeks Fonu ‘nu onayladı ancak bunu sadece nitelikli yatırımcılarla sınırladı. Ayrıca, belirli riskleri olan “alternatif yatırımlara yönelik diğer fonlar” altında kategorize etti. 

FINMA, özel riskler nedeniyle, herhangi bir kripto varlık fonunun onayının belirli gereksinimlere bağlı olduğunu söyledi. Örneğin, fon sadece yeterince büyük işlem hacmine sahip yerleşik varlıklara yatırım yapan ve yatırımcılar yalnızca yerleşik karşı taraflar aracılığıyla çalışabilir. Platformlar ayrıca Mali Eylem Görev Gücü’nün bir üye ülkesinde yer almalı ve ilgili kara para aklamayla mücadele düzenlemelerine tabi olmalıdır. 

İsviçre Kripto standartlarını belirliyor  

Bu Hareket, İsviçre’de kripto para birimi ve blok zinciri entegrasyonu için standartları belirleyen en son hamle olarak geliyor. İsviçre, dijital para birimleri için bir dünya merkezi olmak için kripto paralar hakkındaki kuralları düzenledi.  Kripto para borsaları, finansal suçla mücadele kurallarına uyarlarsa ve uygun lisansları güvence altına alırlarsa İsviçre tarafından memnuniyetle karşılanacağını açıkladı. 

 

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X