Ivy League Enstitüsü, Ödeme Olarak Kriptoyu Kabul Edecek

Ivy League Enstitüsü, Ödeme Olarak Kriptoyu Kabul Edecek

Kripto Para Haberleri
Ekim 28, 2021 tarafından Merteren Alkis
45
ivy-league-enstitusu-kripto

Bloomberg’in bildirdiğine göre , dünya çapında kripto para teknolojilerinin daha fazla benimsenmesiyle , Ivy League Enstitüsü de dahil olmak üzere büyük üniversiteler kripto para ve Bitcoin’i bir ödeme aracı olarak tanımaya başladılar.

Ülkenin önde gelen işletme okulu olarak kabul edilen Pennsylvania Üniversitesi’ndeki Wharton Okulu, blok zinciri ve dijital varlıklar kursu için eğitimin bir parçası olarak kripto para birimini kabul etmeyi planlıyor.

Wharton Okulu, ödeme yöntemlerinden biri olarak Bitcoin gibi kripto para birimlerini kabul edecek. Okul yılda binlerce öğrenci çekmeyi bekliyor. Blockchain ve dijital teknolojiler kursu 3.800 dolara mal olacak.

Prysm Group’taki program geliştiricisi Guido Molinari, doğrudan Wharton ile çalışıyor ve yeni kursun okulda dijital varlıkları kabul eden tek program olduğunu, çünkü doğrudan endüstri hakkında bilgi sağlamayı amaçladığını söyledi.

Pennsylvania Üniversitesi’ndeki Wharton Okulu, dijital varlık ödemelerini uygulayan ilk eğitim kurumu değil. Daha önce, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü 2014 yılında öğrencilere Bitcoin dağıtmıştı. Mayıs ayında, Pennsylvania Üniversitesi anonim bir cüzdandan 5 milyon dolar değerinde kripto para birimi aldı.

Wharton, okuldan mezun olan ve şu anda dijital varlık endüstrisinde yer alan birçok önemli öğrenciye sahiptir. Tesla CEO’su ve büyük kripto para endüstrisi hayranı Elon Musk, 1997 yılında okuldan mezun oldu.

Bir başka endüstri öncüsü, üst düzey kripto para borsası BitMex’i geliştirmesiyle ünlü Arthur Hayes de Wharton’dan mezun oldu. Ne yazık ki Hayes, borsasında gerçekleşen kara para aklamayı engellemediği için suçlamalarla karşı karşıya kaldı.

Kursun ana eğitmeni Kevin Werbach, öğrencilere blok zinciri endüstrisinin temelleri ve ileri düzeyde düzenleme, değerleme ve politika bilgisi öğretecek. Şu anda, işletme okulunun diğer kurslar için kripto para birimi ödemeleri uygulama planı yoktur.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X