JPMorgan CEO’sundan Kritik Bitcoin Açıklaması

JPMorgan CEO’sundan Kritik Bitcoin Açıklaması

Bitcoin Haberleri
Ekim 12, 2021 tarafından Ömer Dursun
88
jpmorgan-ceo-bitcoin-aciklamasi

ABD’nin en büyük bankasının CEO’su Jamie Dimon, kripto para biriminin miktar olarak sınırlı olmayabileceğini iddia ederek Pazartesi günü Bitcoin hakkında ilginç bir açıklamada bulundu.

11 Ekim’de Uluslararası Finans Enstitüsü etkinliğinde konuşan JPMorgan Chase (JPM) CEO’su, “Bitcoin boğalarına başka bir şeyle meydan okuyacağım: 21 milyonda bittiğini nereden biliyorsun? Hepiniz algoritmaları okudunuz mu? Hepiniz buna inanıyor musunuz? Böyle şeylere her zaman şüpheyle yaklaşmışımdır.dedi.

Bitcoin fiyatı Pazartesi günü itibarıyla 57.000 dolar civarında seyrediyordu.

JPMorgan CEO’su Bitcoin açıklamasında 21 milyon tokene değindi

CEO Dimon, Bitcoin’in temelini sorgulamaya devam etti. Ancak Bitcoin kodu, maksimum token sayısının 21 milyon olduğunu açıkça belirtiyor. Teoride, Bitcoin kodunun açık kaynak yapısı, bu sınırda değişikliklere izin verir, ancak yazılımı barındıran ve çalıştıran büyük bir Bitcoin payından imza alınmasını gerektirir.

21 milyon token sınırı, kripto para biriminin değer teklifinin ana direği olarak gösteriliyor ve topluluğun bunu değiştirmek için harekete geçmesini pek olası kılmıyor.

Dimon ayrıca Bitcoin’in hala “değersiz” olduğunu hissettiğini söyledi ancak kripto para birimi hakkındaki görüşlerinin JPMorgan Chase’in kripto ürünleri sunma yaklaşımını belirlemediğini belirtti.

CEO, bankanın müşterilere isterlerse kripto alanına “meşru” erişim sunabileceğini söyledi.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X