Kanadalı Bitcoin madencilik şirketi Link Global 5,6 Milyon Ceza ile Karşı Karşıya

Kanadalı Bitcoin madencilik şirketi Link Global 5,6 Milyon Ceza ile Karşı Karşıya

Kripto Para Haberleri
Ekim 5, 2021 tarafından Merteren Alkis
82
kanadali-madencilik-sirketi-link-global-ceza

Kanadalı Bitcoin madencilik şirketi Link Global 5,6 Milyon Ceza ile Karşı Karşıya

Kanada Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem gören bir Bitcoin  madencilik şirketi olan Link Global Technologies, Alberta eyaletinde yetkisiz elektrik santralleri işletiği için büyük cezalarla karşı karşıya.

Eyaletin elektrik idaresi düzenleyicisi olan Alberta Kamu Hizmetleri Komisyonu (AUC), Link Global aleyhine 24 Eylül’de başka bir yaptırım bildirisi yayınladı ve uygulama personeli Alberta’nın yasal gerekliliklerinin ihlali için birkaç ceza önerdi.

 AUC’nin uygulama personeli, Link Global’in yasa dışı elektrik üretiminden elde edilen finansal kazançlar için yaklaşık 2 milyon Kanada Doları (CAD) (1,6 milyon $) tutarında bir ekonomik ödeme yapması gerektiğini söyledi.

Düzenleyici, AUC’nin Link Global’in iki tesis için iddia edilen brüt ekonomik faydasına ilişkin hesaplamalarına dayanarak, Link Global’in Bitcoin madencilik operasyonlarından 5 milyon CAD’den (4 milyon $) fazla para istiyor. Ek olarak, AUC iki idari ceza olarak ek 81.000 CAD (64.000 $) talep ediyor.

AUC’nin sunumunun ardından, Link Global CEO’su Stephen Jenkins , 30 Eylül’de şirketin yanlış yaptığını kabul ettiğini ve hataları düzeltmek için çok çalıştığını belirten bir bildiri yayınladı :

“İşimiz yasalara, insanlara ve çevreye saygı göstermek için çalışıyor ve AUC’ye sunduğumuz sunumun bunu açıkça ortaya koyacağına inanıyoruz. […] Bunu hak etmeyen hissedarlarımızdan özür dilerim. Sonucun olumlu olmasını sağlamak için yorulmadan çalışacağız.”

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X