Kanye West’in Duvar Resmi NFT Olarak Satılıyor

Kanye West’in Duvar Resmi NFT Olarak Satılıyor

Kripto Para Haberleri
Ekim 11, 2021 tarafından Merteren Alkis
80
kanye-west-nft

Yakın zamanda Chicago’da Amerikalı rapçi Kanye West ‘in bir duvar resmini çizen sanatçı Jason Peterson, sanat eserini Avalanche blok zincirinde bir NFT olarak satıyor.

 Peterson, NFT ‘yi Kalao ve Avalanche’ın arkasındaki geliştirme ekibi olan Ava Labs tarafından geliştirilen YesProbablyNothing.com adlı yeni bir pazarda satacak.

NFT’nin müzayedesi 11 Ekim’de Doğu Saati ile 13:00’te gerçekleşecek ve 22 Ekim’de Doğu Saati ile 13:00’te kapanacak.

NFT’nin sahibi, fiziksel duvar resminde bulunan bir QR kodu aracılığıyla sanat eserine bağlanacaktır. NFT’nin mülkiyeti Avalanche blok zincirinde her zaman görünür olacak ve el değiştirirse QR koduna bağlı bilgiler de güncellenecektir.

kanye-west-nft

Kanye West duvar resmi, Peterson’ın ilk NFT eseridir. Instagram’da 1 milyon takipçisi olan sanatçı, kariyerinin en iyi fotoğraflarından bazılarını da NFT olarak satmayı planlıyor.

Peterson yaptığı açıklamada, “

Çağdaş sanatçılar, sanatın ve onun ortamının statükosuna meydan okumak için sürekli yeni yollar arıyorlar. NFT’ler sanat dünyasına yenilikçi, yeni bir ortam getirerek, sanatçıların sanatlarının dağıtımını tam olarak kontrol etmelerine ve yeni fikirleri denemelerine olanak tanıyor.

Günümüzde çoğu NFT, Ethereum üzerine kurulu olsa da, Solana, Tezos ve Avalanche gibi diğer blok zincirleri NFT alanında toplanıyor gibi görünüyor

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X