Kazakistan, Kripto Madencilerini Elektrik Kesintileri Nedeniyle Suçluyor

Kazakistan, Kripto Madencilerini Elektrik Kesintileri Nedeniyle Suçluyor

Kripto Para Haberleri
Ekim 6, 2021 tarafından Merteren Alkis
33
kazakistan-kripto-para

Yerel basında çıkan haberlere göre, komşu Çin’in enerji yoğun faaliyet üzerindeki kısıtlamalarının ardından yakın zamanda kripto madenciliği için bir yuva haline gelen Kazakistan , bazı bölgelerde elektrik kesintileri yaşıyor ve yerel basında çıkan haberlere göre, bir hükümet yetkilisi kripto madencilik sektörünü suçluyor.

Yerel basında Kazakistan ‘ın bildirdiğine göre , Orta Asya ülkesi enerji üretim kapasitelerini önümüzdeki birkaç yıl içinde hızlandırmayı planlıyor, ancak ülkenin enerji bakanı Magzum Mirzagaliev geçen hafta bir hükümet brifinginde ülkenin bazı bölgelerinde kripto madenciliği nedeniyle şu anda elektrik kesintisi yaşıyor.

Mirzagaliev, son zamanlarda elektrik tüketiminde büyük bir artış olduğunu söyledi ve ulusal şebeke operatörü KEGOC, elektrik kesintilerinin artması konusunda uyardı. KEGOC’un madencilik veri merkezlerinin elektrik tüketimini sınırlama veya azaltma hakkına sahip olması gerektiğini söyledi. Kazakistan, bu yılın başlarında, düşük elektrik fiyatlarının, Çin’deki yasaklamaların ardından Çin’den çıkış yapan madenciler için bir mıknatıs olduğunu kanıtlayınca, Çinli madenciler için aranan bir yer haline geldi .

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X