Kazakistan Kripto Para Madenlerine Savaş Açtı

Kazakistan Kripto Para Madenlerine Savaş Açtı

Kripto Para Haberleri
Ekim 7, 2021 tarafından Ömer Dursun
39
kazakistan-kripto-madenleri

Kazakistan kripto madenleri ile ilgili karar alıyor. Kazakistan’daki parlamento üyeleri, ülkede faaliyet gösteren kripto para çiftlikleri için bir devlet sicili oluşturulmasını önerdi. Sektörde artan enerji tüketiminden endişe duyan milletvekilleri, madencilerden kullandıkları elektrik için daha yüksek bir fiyat talep etmek istiyor.

Kazakistan’ın iki meclisli yasama meclisinin alt meclisi olan Mazhilis’ten bir grup milletvekili, artan elektrik talebiyle ilgili endişelerini dile getirdi. Parlamenterler, artışın, düşük enerji fiyatlarının çektiği kripto madenciliği şirketlerinin ülkeye girişinden kaynaklandığına inanıyor.

Kazakistan’dan Kripto Madenlerini Tehlikeye Atacak Karar

Kazakistan Halk Partisi üyeleri, artan enerji ihtiyacıyla başa çıkmak için önerilerde bulundu. Tengrinews tarafından hazırlanan bir rapora göre, milletvekilleri Başbakan Yardımcısı Roman Sklyar’ı ülkede dijital para basan kripto çiftlikleri için özel bir kayıt oluşturmaya çağırdı.

Milletvekillerinden Zhambyl Ahmetbekov, Orta Asya ülkesine taşınan maden işletmelerinin sayısının artmasının mevcut enerji hacmini önemli ölçüde etkilediğini kaydetti. Yabancı madencilerin çok büyük miktarda elektrik tükettiklerini ancak gelirlerini yurtdışından elde ederek Kazakistan’a hiçbir fayda sağlamadıklarını belirterek, şunları kaydetti:

Bu bağlamda sözde madencilik çiftliklerini hesaba katacak bir yasal kayıt oluşturulması ve onlar için özel bir artırılmış elektrik tarifesi getirilmesi önerilmekte.

Daha yüksek elektrik ücretinin yanı sıra Mazhilis üyeleri günün ilgili saat dilimleri için farklı tarifelerin yeniden getirilmesi için çağrıda bulundu. Böylece fiyatlar, yoğun tüketim saatlerini ve şebeke yüklerini dikkate alacak.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X