Kolayca Bitcoin Nasıl Alınır?

Kolayca Bitcoin Nasıl Alınır?

Kripto Para Haberleri
Nisan 15, 2020 tarafından koindeks
11
kolayca-bitcoin-alma

Sanal para döneminin açılmasına vesile olan Bitcoin ve devamında gelen türevleri birçok insanın kolayca bitcoin nasıl alınır? sorusunu sormasına neden oldu. Çünkü ilk dönemde oldukça tepki çeken bu yatırım ardından gelen yatırımlar aracılığı ile oldukça kazançlı bir konuma yükseldi. Bundan dolayı bitcoin almak ve yatırım yapmak isteyenlerin elinde birçok seçenek oldu. Bunun için Bitcoin yatırımcılarından bilgi almak, yatırım miktarına karar vermek ve ardından da yatırım yapmak için harekete geçmek yeterli oluyor.

Nasıl Alınır?

Bitcoin almak istediğinizde bu konuda farklı yollar bulunuyor. Yatırımın miktarına ve yatırımcının da tercihine göre şekillenen alternatifler olduğunu söylemek daha doğru oluyor. Bunlar:

  • Elden satın almak,
  • Gruplar üzerinden bireysel satın almak,
  • Borsadan almak,
  • Siteler aracılığı ile almak

şeklinde sıralanabilir. Her birinin kendine göre bir yolu ve izleyişi olmasına karşılık farklı yatırımcılar tarafından tercih edilmeye devam ediyorlar.

Borsadan Satın Almak

Borsalar belli kuralları olan ve yatırımcının kendini güvende hissettiği yerlerdir. Bu durum Bitcoin borsaları için de geçerlidir. Bunun için yatırım yapmak isteyenlerin çok fazla tercih ettiği borsa güven açısından en üst sıralarda yer alıyor. Borsadan yatırım yapmak için:

  • Bir cüzdan sahibi olmak,
  • kurları takip etmek,
  • Ardından ödeme yapmak,
  • Bitcoin alımı yapmak

şeklinde devam eden bir süreci takip etmek gerekiyor. Oldukça kolay bir yöntemdir.

Elden Almak

Kısa tabir olarak elden yani bireysel olarak satan kişilerden satın almak da bir başka seçenek olacaktır. Bu durum bireysel olmasından dolayı daha az güven verebilir. İyi araştırma yapmak gerekir.

Site ve Gruplar Aracılığı İle

Sitelerde aracılık sistemine dayanan bir şekilde satın alma yapabilirsiniz. Aynı zamanda sosyal medya ortamında da alıcı ve satıcı bulma şansınız olur.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X