Kolombiya Kripto Para ATM Sayısını Arttıyor

Kolombiya Kripto Para ATM Sayısını Arttıyor

Kripto Para Haberleri
Ekim 24, 2021 tarafından Merteren Alkis
31
kolombiya-kripto-para-atm

Kolombiya, Venezuela veya bazı Afrika ülkelerine kıyasla kripto paraları benimsemiş bir ülke olmamasına rağmen Latam bölgesinde en çok kripto para ATM bulunan sahip ikinci ülke. Bunun nedeni, Kolombiya’nın nakit kullanım yüzdesinin yüksek olması olabilir. Bu, kripto para ATM’lerini ülkede benimsenmesi için çok önemli bir araç haline getiriyor.

Kolombiya, Kripto ATM Cenneti Haline Geldi

Kolombiya’da şu anda bir kripto para ATM patlaması yaşanıyor. El Salvador ‘un Bitcoin’i resmi para haline gelmesinden çok kısa bir süre öncesine kadar Kolombiya birinci sıradaydı. Şu anda Kolombiya’da 50 kripto para ATM’si var, ancak bu patlamanın nedenleri hala bazıları için net değil.

Kolombiya, özellikle kripto para birimini benimsemesiyle tanınmadı ve hükümet düzeyinde kripto para birimleriyle olan ilişkisi , borsaların bankalarla çalıştığı düzenleyici bir sanal alanla sınırlıydı . Bununla birlikte, kripto para ATM şirketlerinin hizmetlerini burada sunma konusunda artan bir ilgisi var gibi görünüyor. Bunun Venezuela ile yakınlığı ve bu iki ülke arasında gerçekleşen canlı ticari alışverişle ilgisi olabilir.

Bununla ilgili olarak, Latam merkezli bir borsa olan Buda’nın CEO’su Alejandro Beltrán Forbes’a şunları söyledi :

Kolombiya, işlemsellikte önemli bir kripto merkezi olmaya devam ediyor ve Venezuela küresel benimseme endeksinde ilk 3’te yer aldığından, sınır konumu ATM sistemlerini tüketiciler için iyi alternatifler haline getiriyor.

Kolombiya Kripto Para ATM Projesini Benimsiyor

Kripto para ATM’leri çoğunlukla ülkenin başkenti Bogota’da yoğunlaşıyor ve burada 29 tane var. Altısı Medellin’de, üçü Bucaramanga ve Pereira’da, geri kalanlar ise diğer yerlere dağılmış durumda. Bu, çoğu kripto ATM’sinin sınırlardan uzakta, şehir bölgelerinde yoğunlaştığını açıkça gösteriyor. Bu gerçek, ATM baskısının arkasındaki önemli bir itici güç olarak ülkeler arasındaki işlemselliği dışlıyor gibi görünüyor. Ancak Beltran’ın bu patlama hakkında başka bir teorisi var.

Kolombiya, bölgede nakit kullanımında önde gelen ülkelerden biridir ve bu ATM’ler, müşterilere, ülkedeki bankacılık sektörünün mevcut kısıtlamaları ile verimli bir şekilde kullanılması imkansız olan fonları yönetme ve işlem yapma konusunda yardımcı olmaktadır. Sonuç olarak, Beltran şunları söyledi:

Ekosistemin dikey olarak büyümeye devam etmesi için bunun sektörün en büyük katkılarından biri olabileceğine inanıyoruz.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X