Korku ve Belirsizlik Küresel Piyasaları Zorlarken Bitcoin Fiyatı Artabilir

Korku ve Belirsizlik Küresel Piyasaları Zorlarken Bitcoin Fiyatı Artabilir

Bitcoin Haberleri
Eylül 29, 2020 tarafından koindeks
14
bitcoin-haberleri

Bitcoin’in çevrimiçi duyarlılığı iki yılın en düşük seviyesinde olmasına rağmen, analitik BTC’nin bir kopuşun eşiğinde olabileceğini söylüyor.

Küresel ekonomi özellikle İngiltere, Fransa ve İspanya gibi ülkelerle, şu anda iyi bir yerde olmak görünmüyor heybetli taze, onların sınır ötesi yeni kısıtlamalar, bu suretle bir gelecek birçok yerel işletme sahiplerinin da kasvetli mali umutları yapma .

Kripto ekonomisi devam ederken, 21 Eylül’de Bitcoin ( BTC ) , birkaç hafta boyunca 11.000 $ civarında kaldıktan sonra yaklaşık % 6.5 düşüşle 10.300 $ seviyesine geriledi . Bununla birlikte, bu sefer dikkat edilmesi gereken ilginç olan, amiral gemisi kripto paranın altın ve S&P 500 ile aynı anda değer kaybetmesidir.

Teknik açıdan, Cboe Volatilite Endeksine hızlı bir bakış, yukarıda belirtilen zaman aralığı boyunca S&P 500’ün zımni oynaklığının oldukça çarpıcı bir şekilde arttığını ve iki aydan uzun bir süre içinde ilk kez 30,00 $ seviyesinin üzerine çıktığını gösteriyor. birçok yorumcu , Mart ayına benzer başka bir kazanın yaklaşmakta olabileceğini düşünüyor.

30 dolarlık markanın, savaşlar veya terörist saldırılar gibi dünyayı sarsan olayların meydana gelmesi için bir üst eşik görevi gördüğünü belirtmek gerekir. Aksi takdirde, düzenli piyasa faaliyeti dönemlerinde gösterge 20 $ civarında kalır.

Altın bakarken, değerli metal de vardır battı gümüş dokuz yıl içindeki en önemli fiyat düşüşün ardından, iki aylık en düşük seviyesine ulaşarak ağır. Altına olan bu azalan ilgi spekülatörlerin, özellikle dolar endeksi Japon yeni ve İsviçre frangı gibi diğer ana para birimleri karşısında nispeten güçlü bir pozisyon sürdürdüğü için , insanların bir kez daha finansal güvenli liman olarak ABD dolarına yöneldiğine inanmalarına neden oldu. ve euro.

Avrupa’dan bahsetmişken, bir bütün olarak kıta şu anda potansiyel bir ekonomik krizle karşı karşıyadır ve pek çok ülke, COVID-19 korkusunun neden olduğu belirsiz piyasa koşulları nedeniyle ağır bir resesyon tehdidiyle karşı karşıyadır.

Göründüğünden daha fazlası var mı?

Kripto, altın ve S&P 500 piyasalarının fiyat hareketinde kesin bir korelasyon olsa da, kripto borsası bitFlyer’ın baş işletme sorumlusu Joel Edgerton, Cointelegraph ile yaptığı konuşmada, değerli metaller gibi diğer varlıklarla karşılaştırıldığında, hisse senedi opsiyonları vb. – kripto çok daha fazla dalgalanma gösterdi.

Özellikle, BTC / USD çifti için FED’in olası strateji değişikliği arayan ilgili herhangi tartışmalara yanı sıra, ABD doları hareketlerine duyarlı olmuştur dikkat çekti teşvik % 2 işaretinin üstüne ulusal enflasyonu. Edgerton şunları ekledi:

“Fiyat hareketi esas olarak perakende müşterilerinin düşüşleri satın almaya ve varlıkları biriktirmeye devam ettiği kurumsal işlerden kaynaklanıyor. İzlenmesi gereken kilit nokta, ABD seçiminin olası etkisidir ve eğer bu, Fed’in tepkisini şu anki çok uyumlu tutumundan daha normal bir duruşa değiştirirse. “

Son olarak, ABD vergi kodundaki herhangi bir değişikliğin , özellikle çeşitli eyaletlerin yanı sıra federal hükümetin de telafi etmek için daha yeni vergi yolları arayışında olmaya devam etmesi nedeniyle, kripto piyasası üzerinde doğrudan bir etkiye sahip olabileceğini belirtti . Fed tarafından bu yılın başlarında dolandırılan teşvik paketleri .

Bank of America’nın Asya-Pacifc bölgesinin eski genel müdürü ve eşler arası ticaret platformu Airswap’in arkasındaki firma olan Fluidity’nin kurucu ortağı Sam Tabar, bir varlık sınıfı olarak kripto’nun yanlış anlaşılmaya ve yanlış fiyatlandırılmaya devam ettiğine inanıyor: ” Zamanla, insanlar dijital varlık alanının giderek daha fazla farkına varacak ve bu karmaşıklık, geleneksel pazarlarla olan ilişkiyi azaltacak. “

Bitcoin geri dönebilir mi?

En son düşüşünün bir parçası olarak, Bitcoin yaklaşık 10.300 dolarlık bir fiyat noktasında durdu ve bu da para biriminin sosyal medya duyarlılığının 24 ayın en düşük seviyesine inmesine neden oldu. Bununla birlikte, kripto analiz firması Santiment tarafından yayınlanan verilere göre , düşündüğünüzün aksine , BTC, etrafındaki çevrimiçi duyarlılık FUD – korku, belirsizlik ve şüphe – bölgesinde gezinirken büyük bir artış görme eğilimindedir.

Firma, Eylül ayının başından beri tanık olunan bu olumsuz çevrimiçi duyarlılık eğiliminin sadece Bitcoin için değil, aynı zamanda Ether ( ETH ) ve diğer bazı dijital para birimleri için de geçerli olduğunu söyledi. Bu devam etti devlet :  Genel olarak, ortalama tüccar aşağı olduğunda en iyi satın imkanları hem psikolojik hem de maddi, gel #crypto. Metriklerimiz şu anda bunu gösteriyor. “

Herhangi bir kripto para biriminin çevrimiçi duyarlılığı genellikle söz konusu madeni parayla ilişkili sosyal medya veri kümelerinin toplanmasıyla hesaplanır. Bu bilgiler daha sonra verileri olumlu veya olumsuz olarak sıralamak için çeşitli makine öğrenimi protokolleri kullanılarak işlenir. Bazı analitik sağlayıcıları, bir madeni paranın şu anda aşırı mı yoksa az mı alınıp alınmadığını belirlemek için farklı sahiplerin ortalama karını ve zararını hesaplayan “gerçekleşen değer için piyasa değeri” veya MVRV olarak adlandırılan bir metriği kullanır.

Hisse senetleri, altın ve kripto değerindeki art arda düşüş ne bir tesadüf ne de herhangi bir teknik anormallikten kaynaklanıyor, çünkü yüksek belirsizlik dönemlerinde çeşitli pazarlarda eşzamanlı düşüşlere şahit olmak normaldir.

Örneğin, son birkaç ay boyunca, dünya çapında bir dizi yatırımcı mevcut portföyleriyle ilgili riskleri değerlendirdi ve çoğu durumda kripto para birimleri ve hisse senetleri olan en değişken varlıklarını tasfiye etmeye başladı. Tabar, bu tür düşüşlerin dalgalı piyasaların bir parçası olduğunu ve benzer senaryoların (eksi kripto) 2008’de de görüldüğünü kaydetti:

“Özellikle emtia ve altına gelince, kıt kaynakların anlatısına katılıyorum. Dünyanın en büyük ekonomilerinin çoğunda başlatılan benzersiz teşvik paketlerine bakıldığında, böyle bir hamle bekleyebilirdiniz. Bence kripto alanında, bu anlatı yalnızca Bitcoin için geçerli, başka herhangi bir kripto para birimi için geçerli değil. “

Son fakat en az değil, özellikle koronavirüs salgınının yıkıcı ekonomik etkileri bu yılın üçüncü ve dördüncü çeyreğinde fazlasıyla görünür hale geleceği için borsa oldukça belirsiz bir alanda kalmaya devam edecek gibi görünüyor.

Son haftalarda ABD mortgage uygulamalarının sayısı olduğu gerçeği ile vurgulanır olarak belki de en önemlisi, doların hakimiyeti artıyor kez daha arttı Geçen yıl bu zamanda% 25 daha yüksek seviyelere.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X