Koronavirüs Aşısı Haberlerinin Bitcoin Üzerindeki Etkileri

Koronavirüs Aşısı Haberlerinin Bitcoin Üzerindeki Etkileri

Bitcoin Haberleri
Kasım 10, 2020 tarafından Bülent Keçeci
19
Koronavirüs Aşısı Haberlerinin Bitcoin Üzerindeki Etkileri

Koronavirüs yaklaşık bir senedir hayatımızı tamamen değiştirdi. Değişen ve büyük oranda sıkıntıya giren en önemli konu ekonomidir. Ekonomiyi olumsuz etkileyen Koronavirüs bütün piyasaları alt üst etti. Bunlardan etkilenen birisi de kripto para piyasası. İki farklı şirketin birden Koronavirüs aşısını uygulamaya başladığını ve aşının hastalar üzerinde olumlu etkisi olduğunu belirtmesinin piyasaları ve kripto para borsasını nasıl etkileyeceği de merak konusu oldu.

Hardfork’un Yorumu

Bitcoin’in en ünlü analistlerinden birisi de Amerikalı analist Dr. Hardfork. Hardfork aşı haberinin Bitcoin’i etkileyip etkilemeyeceği yönünde bir açıklama yaptı ve açıklamasında bu haberin herhangi bir değişikliğe neden olmayacağını belirtti. Ona göre Bitcoin üç yılda bir aynı hareketin içerisine giriyor. Bu yıl da aynı durumu yaşıyoruz ve kesin olan bir şey var ki o da Boğa piyasası içerisinde olduğumuz. Hardfork’un bir diğer iddiası ise Boğa piyasasının yaklaşık olarak 2021 yılının sonbahar aylarına kadar devam edeceği ve bu konuda yeni bir gelişme yaşanmayacağı yönünde.

Aşı Haberi ve Bitcoin

İlk belirlemelere göre Bitcoin henüz aşı haberine herhangi bir net tepki vermedi. Bu yazının yazıldığı sırada 15.464 dolar civarında olan Bitcoin’de bir değişiklik ve de düşüş görülmedi. Bundan sonra nasıl devam edeceği ise merakla bekleniyor. Ama genel anlamda bir düşüş beklenmediği açık ve yorumcular bu konuda hemfikir.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X