Koronavirüs Dönemi Sonrası Oluşan Kırılgan Para Sistemi ve Bitcoin

Koronavirüs Dönemi Sonrası Oluşan Kırılgan Para Sistemi ve Bitcoin

Bitcoin Haberleri
Temmuz 9, 2020 tarafından koindeks
11
kirilgan-para-sistemi-bitcoini-nasil-etkileyecek

2020 yılı ile birlikte tüm dünyayı etkisine alan kırılgan para sistemi ekonomilerin durma noktasına gelmesinin bir sonucu olarak göze çarpıyor. Sarsılan büyük ekonomiler ihtiyaçlarını karşılamak ve ayakta kalmak için hızlı bir şekilde para basma yoluna gitti. Dünya çapında izlenen bu yolun etkilerinden bir tanesi hemen ortaya çıktı. Dolar karşısında gücü olmayan paraların değerlerinde ciddi oranda kayıplar başladı. Bu dönemin ileride Bitcoin için de ağır sonuçlarının olabileceği yönünde araştırmalar yapılıyor.

Küresel Borçlanma Sorunu

Süreçle alakalı olarak gündeme gelen en büyük sorunlardan bir tanesi de trilyonları bulan dış borçlanmalar oldu. Ek finansal paketler ve kurtarıcı önlemler almak isteyen ülkeler dış borçlarını katlamak zorunda kaldı. Uzun vadede para birimlerinin değerlerinde düşme ile alakalı etkilerin görülmesi beklenirken Bitcoin için de sonuçların iç açıcı olmayabileceği sonucu ortaya çıktı.

Bitcoin Talebi Artabilir

Para birimlerinde değer kaybı Bitcoin için de geçerli olabilir. Buna ek olarak yatırıcımların bu durum karşısında Bitcoin’e olan ihtiyacın daha da artmasına dayanak teşkil edebilir. Para birimlerinde yaşanan çöküşlerin devamında Bitcoin için yükseliş olacağının da altı çiziliyor. Hacim artışı kadar değer kaybı ile alakalı da sınırda olan Bitcoin için keskin bir dönüm noktası beklentisi bulunuyor. Kırılgan sistemin Bitcoin etkileri ise yatırımcıların kafasını karıştırmaya devam ediyor.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X