Kripto Yatırımcılarına Milyon Dolarlık e-Posta Dolandırıcılığı

Kripto Yatırımcılarına Milyon Dolarlık e-Posta Dolandırıcılığı

Kripto Para Haberleri
Ekim 29, 2021 tarafından Ömer Dursun
69
kripto-e-posta-dolandiriciligi

Kripto dünyasında e-posta dolandırıcılığı popüler oluyor. Son zamanlardaki bir e-posta dolandırıcılığı dalgası, kripto yatırımcılarını hazırlıksız yakalıyor ve kripto para biriminde milyonlarca dolar çalıyor.

Cuma sabahı, böyle bir e-posta dolandırıcılığının, token satışı sırasında köpek temalı bir kripto projesinden yaklaşık 60 milyon dolarlık ETH çalınmasının arkasında olduğu ortaya çıktı.

Kripto Dünyasında e-Posta Dolandırıcılığı Popüler

Projenin arkasındaki kişilerden biri, ek içeren bir e-postanın ekran görüntüsünü paylaştı. E-posta, önde gelen bir kripto yatırımcısından gelmiş gibi görünüyordu, ancak gerçek e-posta adresi değildi.

Kötü amaçlı yazılım içermiş olabilecek bir yatırım destesi olarak sunulan bir PDF dosyası içeriyordu. Bu kötü amaçlı yazılım, fonları başka bir adrese göndermeden önce kontrol eden kripto cüzdanlarına erişmeyi başarmış olabilir.

O zamandan beri proje, çalıntı görünen fonların hareketini izlemek için Chainalysis ile temasa geçtiğini ve profesyonel güvenlik araştırmacılarının PDF’ye bakmasına izin verdiğini söylüyor.

Böyle bir kimlik avı saldırısının nasıl çalıştığını ve nasıl bu kadar başarılı olabileceğini anlamak için The Block, Area 1 Security’nin kurucusu ve NSA’nın eski analisti Oren Falkowitz ile konuştu.

Falkowitz, genellikle bu e-postaların daha inandırıcı görünmelerini sağlamak için tanınmış bir kişi veya şirketten geliyormuş gibi görüneceğini açıkladı. Yukarıda bahsedilen durumda da e-posta önemli kripto yatırımcılarından gelmiş gibi görünüyordu.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X