Kripto Endüstrisi Mahremiyet Konusunda Sınıfta Kaldı

Kripto Endüstrisi Mahremiyet Konusunda Sınıfta Kaldı

Kripto Para Haberleri
Ekim 17, 2021 tarafından Ömer Dursun
64
kripto-endustrisi-mahremiyet

Kripto endüstrisi mahremiyete saygı göstermiyor mu? Gizlilik aslında karmaşık bir konudur. Çok az kişi mahremiyetin önemli olmadığını iddia edebilir. Tartışmalı şeyler hakkında konuşmak genellikle daha ilginçtir. Bu nedenle, mahremiyete karşı sınırlı argümanlar aslında tartışmayı biraz sıkıcı ve kabul edilmesini kolaylaştırıyor.

Bitcoin blok zincirindeki işlemler tamamen şeffaftır. Bu, işlem miktarlarının, sıklığının ve bakiyelerinin tamamının tüm halkın görmesine açık olduğu anlamına gelir. Bitcoin teknik incelemesi, özellikle Ethereum gibi ikinci nesil hesap tabanlı blok zincirleri için her zaman amaçlandığı gibi çalışmayan önerilen geçici çözümlerle gizlilik konusuna yalnızca yarım sayfa ayırır.

bitcoin-kripto-para-piyasasiKripto Endüstrisi Mahremiyete Saygı Göstermiyor mu?

Bitcoin kullanarak nasıl daha fazla mahremiyet elde edileceğine dair kullanıcı kılavuzları vardır, ancak bunlar son derece karmaşık ve genellikle kullanıcılar için tehlikeli olabilecek araçların kullanılmasını önerir.

Varsayılan olarak gizlilikle tasarlanmış birkaç blok zinciri ağı da vardır, ancak çoğu, merkezi olmayan finansta (DeFi) iş mantığını içeren yeni kullanım durumlarını mümkün kılan akıllı sözleşmeler gibi daha karmaşık programlanabilirliği desteklemiyor.

Uygun eğitim, kolay bir kullanıcı deneyimi ve gizliliği kripto için öncelik haline getirme motivasyonu sayesinde kripto endüstrisinde haklarımızı savunabilir ve kendi koşullarımızda makul gizliliği koruyabiliriz.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X