Karbon Emisyonlarını Azaltma Görevi Kripto Madencilerine Kaldı

Karbon Emisyonlarını Azaltma Görevi Kripto Madencilerine Kaldı

Kripto Para Haberleri
Ekim 21, 2021 tarafından Ömer Dursun
57
kripto-madencileri-karbon-emisyonlari

Kripto madencileri karbon emisyonlarını azaltabilir mi? Bitcoin madenciliği, gelir peşinde düşük maliyetli elektrik enerjisini yutmak için kötü bir statü kazandı. Şimdi Bitcoin madencileri bir dereceye kadar deneyimsiz kalmaya çalışıyor.

Bitcoin madenciliği yapan şirketler, bilgisayar sistemlerini yenilenebilir güçle enerjilendirmeyi veya güneş veya rüzgara bağlı bilgi tesislerine katılmayı hedefliyor. Yenilenebilir kaynaklar için düşen maliyetler ve Bitcoin için artan maliyetler, yine de bir gelir elde etme potansiyeline sahip.

Kripto madencileri karbon emisyonlarını azaltacak

Bununla birlikte, Bitcoin madenciliğinin çoğu, en ucuz ve en kirli güç kaynağı olan kömür de dahil olmak üzere hala fosil yakıtlara dayanmakta. Rocky Mountain Enstitüsü İklim İstihbarat Programı müdürü Paolo Natari, “Kriptografinin karbon gücü sorunları var” dedi.

Bu sorun nedeniyle Nisan ayında bir kripto para anlaşması oluşturuldu. Bu, kripto para şirketlerinin elektrikten kaynaklanan net karbon emisyonlarını 2030 yılına kadar sıfıra indirmesini gerektiren gönüllü bir çerçeve. Natari, yaklaşık 180 şirketin kayıtlı olduğunu söyledi.

Madenciler çevreyi düşündüklerini söylüyorlar, ancak karbon emisyonlarını azaltmak için başka teşvikler de var. Karbon emisyonlarını araştırmalarının bir parçası haline getiren yatırımcılar, daha iyisini yapmaları için onlara baskı yapıyor.

New York yasama organı, Bitcoin madenciliği yapmak için fosil yakıtların kullanımını yasaklayan bir yasa tasarısı düşünüyor ve madencilerin karbondioksit emisyonlarını belgelemelerini şart koşuyor.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X