Kripto Paralar Dibe Vurdu Kayıp 300 Milyar Dolar

Kripto Paralar Dibe Vurdu Kayıp 300 Milyar Dolar

Kripto Para Haberleri
Eylül 26, 2021 tarafından Merteren Alkis
24
kripto-paralarda-kayip

Kripto Paralar Dibe Vurdu Kayıp 300 Milyar Dolar 

Haftaya satış baskısı ile başlayan Bitcoin yatırımcısına %15 kaybettirirken, Ethereum yatırımcısı ise %20 kayıp yaşadı. Çin Hükümeti’nin yaptığı açıklamalardan sonra kripto para piyasası 300 milyar dolar kayıp ile 1.8 trilyon dolara kadar geriledi. 

Kripto para piyasası bu haftayı sert düşüşle kapattı. En büyük darbeyi Çin’den yiyen kripto paralar Çin’in en büyük gayrimenkul şirketlerinden olan  Evergrande’nin borçlarını ödeyememesi sonucu küresel çapta varlık satışı gerçekleşti. 

Bitcoin de bu haber sonucunda sert bir düşüşle 40.000$ altını gördü. Yapılan tepki alımlarıyla yönünü kısa bir süre yukarı çeviren Bitcoin 45.000$ seviyelerini zorladı. Ardınndan gelen Çin Merkez bankasının ve Kamusal Güvenlik Kurumu’nun yaptığı açıklamalar sonucunda Bitcoin sert bir düşüşle 39.000$ seviyelerine kadar düştü. Kanlı geçen haftanın sonunda Bitcoin yatırımcısına %15 kaybettirirken, Solana ise %25 değer kaybına uğradı. 

 

Bu Haftanın En Çok Kazandıranı CELER Network 

Kripto paralar son 1 haftada 300 milyar kayıpla 1.8 milyar dolara geriledi. Yaşanan tüm bu olumsuzluklara rağmen bazı kripto paralar yatırımcısına kazandırmaya devam ediyor. Bunların başında %40 artışla CELER Network yatırımcısının yüzünü güldürüyor. CELER Network’u %30 artışla CELO takip ediyor. 

 

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X