Kripto Paralar Ethereum, Bitcoin Ve Altcoin Tehlike Var

Kripto Paralar Ethereum, Bitcoin Ve Altcoin Tehlike Var

Bitcoin Haberleri
Mayıs 28, 2020 tarafından koindeks
13
etherum-bitcoin-ve-altcoin

Kripto paralar ethereum, bitcoin ve altcoin için tehlikeli bir durumun ortaya çıktığı öğrenildi. Buna göre kripto para yatırımcıları cüzdanlarının kurtarma ifadelerini Github isimli depoya bıraktıklarında ellerinde bulunan varlıklarını kaybedebilecekleri ifade edildi. Bir Reddit kullanıcısının yaptığı işlemle 1200 Ethereum’unu Github’a kaptırdığı öğrenildi. Bilgisayar korsanlarının Github üzerinde kurtarma ifadelerini için bir bot kullandıklarını ve bu sayede kendisinin yanlış işlemi sayesinde 1200 dolar değerinde olan Ethereum’unu ele geçirdiklerini anlattı.

Botlar Sayesinde Daha Fazla İşlem Ücreti Ödenmesi Sorunu

Hackerlere botlar sayesinde 1200 dolarlık ethereum kaybeden reddit kullanıcısı hala elinde tokenlerin olduğunu ancak kendisinin işlem yapmaya başlamasıyla botlarında harekete geçeceğini söyledi. Bu sayede botlar ve kendisinin yapmaya çalıştığı işlemler sayesinde yapacağı işlem için daha yüksek ücret ödeyeceğini belirtti. Bu sebeple de parayı çekme işlemi yapmadığını anlattı.

Kripto Borsaları Kullanıcıların Özel Anahtarlarını Ortaya Çıkardı

Kötü niyetli hackerlerin kullanıcıların kripto para işlemi yapmak için kullandıkları özel anahtarlarını kullanılarak ethereum ve diğer kripto paraları ele geçirmesi kripto borsaları sayesinde oldu. Çünkü iki kripto borsası bir yanlışlık yaparak kullanıcıların özel anahtarlarını ortaya çıkardı. Bu sayede de hackerler hazırladıkları botlar sayesinde kişilerin varlıklarını kolay bir şekilde ele geçirebildi.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X