Kripto Piyasası 2.7 Trilyon Dolar ile Rekor Kırıyor!

Kripto Piyasası 2.7 Trilyon Dolar ile Rekor Kırıyor!

Kripto Para Haberleri
Ekim 21, 2021 tarafından Ömer Dursun
39
kripto-piyasasi-2-7-trilyon-dolar

Bitcoin (BTC) Çarşamba günü tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 66.000 dolara yükselirken, CoinGecko’dan alınan verilere göre, tüm kripto para birimleri için kripto piyasası 2.7 trilyon dolarlık yeni bir rekor kırdı.

Ethereum ağının yerel kripto para birimi olan Ether (ETH) de tırmanıyor. Kripto para birimi Perşembe günü erken saatlerde 4200 doların üzerinde beş ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

Sektörün toplam piyasa değeri, 770 milyar dolar olduğu bu yılın başından bu yana üç kattan fazla arttı.

Kripto Piyasası 2.7 Trilyon Dolar Oldu

Genel endüstrinin değerlemesindeki artış, Bitcoin vadeli işlem fiyatları ve büyük Wall Street firmalarıyla bağlantılı türünün ilk örneği borsada işlem gören fonların piyasaya sürülmesiyle, Ekim ayının başından bu yana kripto piyasalarını canlandıran yeni bir coşku ruhunun ortasında geliyor. Yatırımcılar artık kripto para birimlerini meşru bir varlık sınıfı olarak görüyor.

Hızlı büyüme, sabit paraların ve diğer kripto para birimlerinin geleneksel finansal sistemin istikrarı için risk oluşturabileceğinden endişe duyan düzenleyiciler arasında bazı alarmlara neden oldu.

Companiesmarketcap.com web sitesine göre, toplam kripto para piyasası değeri şu anda gümüşün 1,4 trilyon dolarının kabaca iki katı ve altının 11,3 trilyon dolarlık yüzdesine yaklaşmış durumda.

Kripto piyasa değeri, dünyanın en büyük halka açık şirketi olan Apple’ın 2,5 trilyon dolarlık hisselerinin değerlemesini de aşıyor.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X