Kripto Varlıklar Hafta Sonunda Düşüşe Devam Ediyor

Kripto Varlıklar Hafta Sonunda Düşüşe Devam Ediyor

Kripto Para Haberleri
Eylül 26, 2021 tarafından Mavi Neptün
20
Kripto-Varliklar-Hafta-Sonunda-Dususe-Devam-Ediyor-

Bitcoin ve türevleri bu haftayı oldukça silik geçirdi. Gelişmelerin ardı arkası kesilmezken düşüşler peş peşe geldi. FED ve Evergrande olayı piyasanın dinamikleriyle oynadı. Kripto varlıklar yüzde 50’ye varan düşüşler yaşadı. Bir anda piyasadan 300 milyar dolardan fazla kayıp oldu. Kripto dünyası bu haftayı bu şekilde sarsıntılı geçirdi.

Kripto dünyasında Pazartesi gününden başlayan bir düşüş piyasayı kapladı. Geleneksel finans argümanları da bu süreçte düşerken, hafta sıkıcı başlamış oldu. FED kararı öncesi böyle bir geri çekilme bekleniyordu. Ancak kimse Evergrande krizini beklememişti. FED’in faizi sabit tutması olumlu yansırken, bu seferde devreye Çin yasağı girdi.

Haftasonuna girdiğimide BTC yine 41.000 doların altına sarktı. Düşüşlerin ve yukarı tepkilerin çok sert olduğu bir dönemde bulunuyoruz. 41.00 dolar altına sarkan BTC bir anda 43.750 dolara kadar çıktı. Anlık düşüş ve yükseliş ile piyasanın dinamikleri değişkenlik gösteriyor.

Kripto varlıklar hafta sonunun vermiş olduğu belirsizlikle ilerliyor. Altcoinlerde daha sert çekilmelerinde olduğunu söyleyebiliriz. BTC.D baskınlığı ile riskler altcoinler için devam ediyor. 

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X