ABD Senatörü Warren, Yeni Bir Yasa Tasarısı Sundu

ABD Senatörü Warren, Yeni Bir Yasa Tasarısı Sundu

Kripto Para Haberleri
Ekim 6, 2021 tarafından Merteren Alkis
35
abd-senatoru

Amerika Birleşik Devletleri’nde kripto para biriminin benimsenmesi hızla devam ederken, yasa koyucular hem yasal hem de yasa dışı amaçlar için nasıl kullanıldığını daha iyi anlamak istiyor.

Senatör Elizabeth Warren ve Kongre Üyesi Deborah Ross tarafından tanıtılan Fidye Açıklama Yasası, fidye yazılımı saldırılarının kurbanlarının fidye ödemeleri hakkında İç Güvenlik Bakanlığı’na (DHS) bilgi vermesini gerektirecek.

5 Ekim’de tanıtılan yasa, itibari para ve kripto para ödemeleri hakkında kritik veriler toplamayı ve yatırımcıları siber suçlardan korumayı amaçlıyor.

ABD’de yasa dışı finansal faaliyetleri engellemek için süregelen bir çaba içinde, Senatör Warren’ın mevzuatı, fidye yazılımı saldırılarının “daha ​​kapsamlı bir resmini” geliştirmeyi amaçlıyor:

“Kongre Üyesi Ross ile yaptığım  yasa ile  fidye ödendiğinde ifşa gerekliliklerini belirleyecek ve siber suçluların suç girişimlerini finanse etmek için Amerikan kuruluşlarından ne kadar para çektiğini öğrenmemize ve onların peşinden gitmemize yardımcı olacak.”

Tasarı ayrıca, Ulusal Güvenlik Sekreteri liderliğindeki kripto para birimleri ile fidye yazılımı saldırılarındaki rolleri arasındaki bağlantıları bulmaya yönelik bir çalışmayı da destekleyecek. Toplanan bilgiler, ülkenin siber güvenliğini geliştirmek için kullanılacaktır.

Kongre Üyesi Ross’un da belirttiği gibi, ABD’li yatırımcıların henüz fidye yazılımı ödemelerini bildirmeleri gerekmiyor . Yeni mevzuat, “talep edilen ve ödenen fidye miktarı ve kullanılan para birimi türü de dahil olmak üzere  tüm önemli bilgiler  raporlanacaktır” dedi.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X