Kuruldan Açıklama Geldi: 300 Milyon Dolarlık Kripto Para Hazinesi

Kuruldan Açıklama Geldi: 300 Milyon Dolarlık Kripto Para Hazinesi

Bitcoin Haberleri
Mayıs 20, 2020 tarafından koindeks
13
isidin-kripto-para-hazinesi

Yapılan iddialara göre Işid liderinin 300 milyon dolarlık kripto para hazinesi, bir savaş fonu olarak kontrol altında tuttukları söylentileri geziniyordu. Bu grubun oldukça büyük meblağları kripto paraya çevirdikleri konuşuluyor.

Bir başka habere baktığımızda İngiliz gazetesi olan The Sun’da yapılan bir habere göre Işid’in nisan ayında Sri Lanka’da gerçekleştirdiği 250’den daha fazla kişinin öldüğü canlı bombalarla yapmış oldukları saldırının kripto para fonu ile finanse ettiği haber ediliyor.

Güvenlik uzmanlarının görüşlerine göre ise Işid’in ekonomik gücünün çok daha fazla olduğunu nedeninin ise sanal para ile yapılan bağışlar olabileceğini dile getiriyorlar.

2017’dan Bu Yana Kayıp 300 Milyon Dolar

Birleşmiş Milletler’de meydana gelen güvenlik konseyinde daha önce El Kaide ve Işid’i takip departmanında görev yapmış olan proje lideri Hans-Jakop Schindler bu konu üzerine yapmış olduğu açıklamada bu terorist grubunun 300 milyon dolarlık kripto para hazinesi olamayacağını 2017 yılından beri ortaya çıkmayan bir savaş birikiminin olduğunu bu nedenle paranın kriptoya çevrilmiş olabileceğini düşünmediğini, sözleri ile dile getiriyor.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X