Kurumlar Neden Bitcoin’e Gözünü Dikti?

Kurumlar Neden Bitcoin’e Gözünü Dikti?

Bitcoin Haberleri
Kasım 6, 2020 tarafından Bülent Keçeci
17
Kurumlar Neden Bitcoin’e Gözünü Dikti?

Kripto para piyasasında oldukça dinamik bir etkinlik gösteren Bitcoin, %11.23 oranında değer kazanarak 10.547 dolar seviyelerinden 11.731 seviyesine kadar yükseldi. Arka arkaya 6 gün boyunca bir yükselme eğilimi çizen dijital para Bitcoin oldukça dikkatleri çeken bir büyüme yapısı elde etti.

Bu artışın oluşmasındaki en önemli pay sahipleri ise Microstrategy Inc ve Square Inc şirketleri oldu. Çünkü bu şirketler oldukça büyük ödemelerle önemli miktarda Bitcoin satın alımı gerçekleştirdiler. Toplamda bu şirketler Eylül ayının başlarında 425 milyon dolardan 38.250 Bitcoin satın aldılar.

Bu durum ise diğer şirketlerin de bir girişimde bulunmasına bir referans sağladı. İlk olarak bu konuda bir adım atan şirket Square Inc oldu. Çünkü bu şirket 50 milyon dolardan yaklaşık 4709 Bitcoin alımı yaptığını duyurmuştu.

Diğer Yatırım Yapan Şirketler

Square Inc ve Microstrategy Inc şirketlerinden sonra Bitcoin’e yatırım yapan şirketler arasında Hut 8 Mining Corp, Voyager Digital, Galaxy Digital ve Cypherpunk Holdings ye alıyor. Yine bunlara ek olarak Agro Blockchain ve DigitalX şirketleri de belirli miktarlarda Bitcoin satın alımı yaptılar. Halka açık olan bu şirketlerin Bitcoin alımı yaptığına dair veriler Bitcoin Treasuries’dan alınıyor.

Yeni Şirketlerin Bitcoin’e İlgisi

Oldukça büyük şirketlerin Bitcoin’e yatırım yapmaları her bakımdan iyi yönde bir duyarlılığın oluşmasına olanak sağladı. Ancak bu durum piyasadaki BTC fiyatı üzerinde çok büyük ölçeklerde bir fiyat artışına kaynak sağlamadı. Şirketlerin ilgisi Bitcoin dijital parasının büyük yatırımlar için de kullanıma uygun olduğunu kanıtladı.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X