Litecoin Cüzdanı Nedir?

Litecoin Cüzdanı Nedir?

Kripto Para Haberleri
Nisan 21, 2020 tarafından koindeks
33
litecoin-cuzdani

Litecoin cüzdan nedir? Bu cüzdan sahip olunan litecoinleri toplayarak depolama işlemini gerçekleştiren bir cüzdan değildir. Bir yazılımdır. Sahip olunan değerleri kullanabilmek için gerekli genel ve özel anahtarları barındıran bir sistemdir. Bakiyenizi görmek, başka cüzdanlara aktarım yapabilmek için yararlanan bir cüzdan türüdür. Her bir cüzdan 26 ile 35 karakterlik harf ve rakamlardan oluşan bir adrese sahiptir.

Public key olarak da bilinen genel anahtar, sahip olduğunuz cüzdanın başkaları tarafından görülmesi ve cüzdanınıza aktarım yapabilmesini sağlayan cüzdan adresidir. Bu anahtar ile başka cüzdanlardan sahip olduğunuz cüzdana aktarım işlemi gerçekleştirmeniz mümkündür. Private key olarak da isimlendirilen özel anahtar ile kendinize ait olan litecoin cüzdanından başka bir cüzdana aktarım işlemi yapabilirsiniz. Litecoin cüzdan çeşitleri üç gruba ayrılır.

Masaüstü Cüzdanı

Kullanılan bilgisayara indirilerek kullanılabilecek en sade ve basit cüzdandır. Bu yazılıma ait özel ve genel anahtarınız bilgisayar hafızasına kaydedilerek hard diskte durur. Yalnızca internette kullanılması nedeniyle küçük miktarlarda litecoin bulunduracak kullanıcılar bu cüzdan çeşidini tercih etmektedir.

Online (Web) Cüzdan

Litecoin cüzdan nedir? Nasıl kullanılır sorularını soran kullanıcılar web cüzdan hakkında araştırmalar yapmaktadır. Bu cüzdan türü satın alınan litecoin bakiyelerinin korunduğu tür olarak karşımıza çıkmaktadır. Dikkat edilmesi gereken ilk konu bakiye satın alınacak şirketin güvenilirliğidir. Değişim borsalarında elde edilebilecek olan türdür.

Kullanıcılarına sunmuş olduğu en büyük kolaylık, kişilerin internete bağlanabildikleri her alandan erişim yaparak işlemlerini gerçekleştirebilmesidir. Üye olunduğu anda kişiye özel cüzdan oluşturulmaktadır.

Kağıt Paper Cüzdan

Paper litecoin cüzdan nedir? Özel ve genel anahtar kodlarının yazılmış olduğu cüzdandır. Genellikle kişilerin sahip olduğu adres bilgileri Qr kod olarak gösterilmektedir. İnternet bağlantısı gerektirmeyen tür olması nedeniyle en güvenilir cüzdan olarak görülmektedir. Fiziksel bir türdür.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X