Litecoin Nasıl Alınır?

Litecoin Nasıl Alınır?

Altcoin Haberleri
Nisan 20, 2020 tarafından koindeks
15
litecoin-satin-alma

Son zamanlarda son derece popüler olan kripto para camiasında Bitcoin’in rakiplerinden yalnızca bir tanesi olan Litecoin, son bir aydaki yükselişi ile bir çok kişinin ilgi alanına girmiş bulunmaktadır. Peki, Litecoin Nasıl Alınır? Litecoin ne anla gelmektedir? Bu başlık altında Litecoin hakkında bilinmesi gerekli olan her şeyden bahsetmeye çalışacağız.

Kripto Para Dünyasının Yeni Yıldızı Litecoin Nasıl Temin Edilebilir?

Son bir ay içerisinde yaklaşık üç yüz gibi bir oranda yükseliş gösteren Litecoin, kripto para camiasının henüz yeni kabul edilen yıldızlarından birisi olarak nitelendirilmektedir. Eski Google çalışanlarından Charlie Lee aracılığıyla geliştirilmiş olan Litecoin’i ülkemizdeki ve dünyanın diğer ülkelerindeki coin borsalarından temin edebilmektesiniz.

Bu işlem için bahsi geçen platformlar üzerinde hesap oluşturmanız ve emniyetli bir metotla burada bulunan hesabınıza para aktarımı yapmanız gerekmektedir. Fakat bahsi geçen platform seçimini yapmadan evvel iyi bir araştırma yapmanız ve hakkında olumsuz olmayan referanslar yer alan bir yer seçimi yapmanız son derece mühimdir. Hem paranızı hem de bilgilerinizi muhafaza etmek adına 2FA emniyet tedbiri sağlamanız da alabileceğiniz bir başka tedbir olarak kabul edilmektedir.

Litecoin Ne Zaman Kurulmuştur?

Litecoin 2011 senesinde Bitcoin’e oranla çok daha süratli işlem gerçekleştiren bir sistemle oluşturulmuştur. Litecoin’in Bitcoin’den en mühim ayrıcalığı daha süratli işlem onayı sağlanmasından geçmektedir. Litecoin projesi ile birlikte bir blok on dakika değil de iki buçuk dakika gibi bir zaman zarfında işlenmeye çalışılmaktadır.

Bir Google çalışanının keşfi olan Litecoin renk itibariyle gümüş rengi olarak tasvir edilmektedir. Bunun nedeni ise çok daha cüzi ve daha ulaşılabilir bir seçenek olması şeklinde ifade edilmektedir. Litecoin’de üretim sayısı sınırlandırması 84 milyon olarak belirlenmiştir.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X