Lüksemburg, Ele Geçirilen Kripto Paraları Nasıl Yönetiyor

Lüksemburg, Ele Geçirilen Kripto Paraları Nasıl Yönetiyor

Kripto Para Haberleri
Ekim 8, 2021 tarafından Merteren Alkis
42
luksemburg-kripto-para

Lüksemburg milletvekilleri, el konulan kripto para fonlarının  iniş ve çıkışları ile ilgili sorunları tartışıyorlar. Ele geçirilen fiat varlıkların aksine, kripto para birimleri, bu fonları yönetmeyi zorlaştıran değerde büyük değişiklikler gösteriyor. 

Şu anda Lüksemburg, ülkedeki kripto yasalarının büyük bir konusu olan ele geçirme yönetimi ile tam olarak nasıl çalışacağını karar veremiyor. Varlıklara el konulduğunda ve ya bunlara el konulup konulamayacağına dair bir karar beklenirken sorunlar ortaya çıkıyor. Bu, el konulan paranın, sonunda iade edildiğinde veya el konulduktan sonra değer kaybına uğrayabilir. AB’nin çoğunda diğer el konulan varlıklar olduğu gibi , Lüksemburg da Avrupa Komisyonu’na göre kamu yararı veya sosyal amaçlar için kullanıyor.

Aynı komisyon, geçmişte Lüksemburg’u, sanıklardan yasadışı gelirlerin nasıl ve ne zaman alınacağı konusundaki bir yasayı 2014 AB yönergesini yavaşlattığı için eleştirilmişti.

Lüksemburg ‘da Kripto Para görüşmeleri devam ediyor

Hükümetin “el konulan varlıkları koruma” sorumluluğunun ne olduğunu netleştirmeye yardımcı olmak için 6 Eylül’de tartışmalar yapıldı. Müzakereler, mağdurların acı çekmesine izin verme veya fonlara el koymak ve ya  kullanmak için daha hızlı hareket etmelidir. Milletvekilleri, müzakerelerde 24 saat içinde Bitcoin fiyatının %30’dan fazla dalgalandığı örnekleri kullandılar. Yetkililer, uygun şekilde  el konulan paranın büyük yüzdelerini kaybetmemelerini sağlamak istiyor.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X