Madencilik Şirketleri, New York ve Teksas’a Göçüyor

Madencilik Şirketleri, New York ve Teksas’a Göçüyor

Kripto Para Haberleri
Ekim 10, 2021 tarafından Merteren Alkis
57
madencilik-sirketleri-new-york-teksas

Foundry USA’ya göre New York eyaleti ve Teksas, ABD’deki hash oranının %37’sinden fazlasını oluşturuyor. 8 Ekim 2021’de Austin’deki Texas Blockchain Zirvesi’nde Castle Island Ventures’ın kurucu ortağı Nic Carter, Foundry USA tarafından derlenen verilerden ABD eyaletlerindeki hash oranı dağılımını açıkladı. Foundry USA, Kuzey Amerika’daki en büyük madencilik yapılan yer konumunda. Hash oranı, toplu madencilik gücünün bir ölçüsüdür. Madencilik havuzu, madencilerin hash güçlerini dünyanın herhangi bir yerindeki diğer madencilerle birleştirmelerine olanak tanır . Veri seti Foundry’nin hash gücünün %19.9’unu New York eyaletine, %18.7’sini Kentucky’ye, %17.3’ünü Georgia’ya ve %14,4’ünü Teksas’a ait olduğunu gösteriyor.

Carter, ABD’deki en büyük kamu madencilik şirketlerinden biri olan Riot Blockchain‘in Teksas’ta faaliyet gösterdiğini ve Foundry USA’nın kaynaklarını kullanmadığını, bu nedenle Teksas’taki hash oranı oranının Foundry’nin veri setinde belirtilen %14’ten çok daha yüksek olabileceğini ekledi.

Teksas Dünyanın En Büyük Madencilik Merkezi Olmaya Hazırlanıyor

New York ve Kentucky tarafından sunulan yenilenebilir ve düzenleyici teşviklere rağmen, Teksas, Riot Blockchain ve Çinli varlık Bitdeer madencilik devlerinden adil payını barındırıyor gibi görünüyor. Madencilik ASIC’leri (madencilik için optimize edilmiş bilgisayar donanımı) için büyük siparişlerle birlikte çok sayıda arazi ve enerji satın alma anlaşması, Foundry’nin sayılarının tam olarak açıklayamadığı bir tablo çiziyor. Texas , düşük marjlı bir sektörde rekabet eden büyük madenciler için çekici enerji ekonomisi sunuyor . Uygun yasalar, kuralsızlaştırılmış bir elektrik şebekesi (kolay spot enerji alımları anlamına gelir) ve alevlenmiş doğal gaza erişim, madencilik faaliyetlerine sermaye yatırımını körüklüyor. Carter’a göre, alevlenmiş gaz bugün Bitcoin ağında gereken gücün %34’ünü oluşturabilir.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X