Magnus Carlsen, Turnuva Galibiyetinin Ardından NFT Kupasını Kazandı

Magnus Carlsen, Turnuva Galibiyetinin Ardından NFT Kupasını Kazandı

Kripto Para Haberleri
Ekim 11, 2021 tarafından Merteren Alkis
53
magnus-carlsen-nft

Satranç tarihinde ilk kez, büyük usta Magnus Carlsen uluslararası bir satranç turnuvası olan Meltwater Champions Chess Tour’u (MCCT) kazandığı için değiştirilemez jeton (NFT) ödülüne layık görüldü. Turnuva, oyunun en belirleyici anlarını süresiz olarak korumak için bir dizi NFT kupası ve koleksiyon bastı.

Cointelegraph’a konuşan Magnus Carlsen, sanal satranç turnuvalarını desteklediği için kripto para ve NFT ekosistemini takdir ettiğini paylaştı. Satranç şampiyonu, MCCT’nin profesyonel satranç oyuncularının 2.1825 Bitcoin ( BTC ) (81.079 $) ödül fonu için rekabet etmelerine izin veren FTX kripto borsası ile son ortaklığına atıfta bulundu .

Carlsen:

“NFT’ler, satranç topluluğunun harika anları kutlamasına yardımcı oluyor ve muhtemelen oyunu büyütmek için çok fazla zaman harcayanları da ödüllendiriyor. Chess Champs ile bu daha yeni başlıyor ve ben bunun gelişimini görmek için sabırsızlanıyorum,” 

Chess Champs, turnuvayı kazandıktan sonra Carlsen tarafından dijital olarak imzalanan Ethereum blok zincirinde Champion’s Trophy NFT’nin iki özdeş baskısını bastı. İkinci NFT kupası, satın alma sırasında yaklaşık 24.700 dolar olan 6.88 ETH’de açık artırmayla satıldı. Bir kaynağa göre, NFT kupası için verilen teklif , son tarihten sonra 11 Ether’e ( ETH ) (27.093 $) yükseldi . Carlsen dedi ki:

“Kupayı tutkulu bir hayranla paylaşmak harika bir duygu. Onunla bir maç oynamak ve gelecek sezonun Şampiyonlar Satranç Turu Finalinde onunla tanışmak ilginç olacak.”

Koleksiyon, blok zincirindeki çeşitli satranç taşlarına (piyon ve fil gibi) NFT’leri de içerir.

NFT patlaması spor ve dijital eğlence arasındaki boşluğu kapatmaya devam ederken, NFT pazar yerleri yenilik için yeni bir zemin sunuyor.

NFT ticaret kartları için bir pazar yeri olan Sorare, Japon fintech devi SoftBank liderliğindeki B Serisi finansmanda 680 milyon dolar topladıktan sonra 4.3 milyar dolarlık bir değerleme elde etti .

Ayrıca Sorare, La Liga futbol ligi ile de ortaklıklar kurdu ve NFT tabanlı portföy tekliflerini diğer fantezi sporlarına çeşitlendirirken en üst düzey futbol takımlarını bünyesine katmayı planlıyor.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X