Makro Yatırımcı: “Bitcoin sıkıntısını çekebiliriz”

 Makro Yatırımcı: “Bitcoin sıkıntısını çekebiliriz”

New York’un küresel makro fonu DTAP Capital’in kurucusu ve makro yatırımcısı Dan Tapeiro’ya göre, Bitcoin (BTC) tüccarları ve yatırımcıları, büyük şirketler kripto para birimi hisse senetlerini artırdıkça arz sıkıntısı yaşayabilir ve büyük zararlar getirebilir.

Bitcoin Alımları 3 Ayda Bir Artıyor

Tapeiro Perşembe günü tweet attı, “Bitcoin sevkiyatlarında sorun yaşayabiliriz,” diye devam etti, “Barry Silbert’in Grayscale Investments Trust BTC’yi çılgınca tüketiyor.”

Bu açıklama Grayscale’in üçüncü çeyrek mali raporunun yayınlanmasıyla ortaya çıktı. New York merkezli firma, yatırım ürünleri için yaklaşık 1.05 milyar dolar değerinde kripto para topladığını söyledi. Bu arada, Grayscale’in mali raporlarının yıllık görünümü, Bitcoin alımlarının madencilik arz hızına göre üç ayda bir arttığını gösteriyor.

Örneğin, 2020’nin ilk çeyreğinde şirket Bitcoin madencilik kaynaklarının yüzde 27’sini satın aldı. Bu rakam ikinci çeyrekte yüzde 70’e, üçüncü çeyrekte yüzde 77’ye yükseldi.

Bitcoin Düşüşü Büyük Zarar Getirecek

Tapeiro bunu gelecekte olası bir açlık işareti olarak gördü. Toplam Bitcoin arzı sadece 21 milyondur. Şimdiye kadar, madenciler yaklaşık 18 milyon BTC jetonu çıkardılar. Dahası, her dört yılda bir Bitcoin arzını yarı yarıya azaltma eğilimi, onu açık piyasaya daha az teslim ediyor.

Bu arada makro analist de açığı bir yükseliş göstergesi olarak sundu ve Bitcoin‘in düşeceği tahminindeki traderların böyle bir durumda büyük zararla karşılaşacağını belirtti.

SON DAKİKA! Bitcoin haberleri
Güncel BTC Fiyatı: 1 BTC Kaç TL?
Tüm Hisse Önerileri İçin: Hisse Önerileri


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın