Maliye Bakanlığı, Kripto Para Düzenlemeriyle İlgili Açıklama Yaptı

Maliye Bakanlığı, Kripto Para Düzenlemeriyle İlgili Açıklama Yaptı

Kripto Para Haberleri
Eylül 28, 2021 tarafından Mavi Neptün
21
Maliye-Bakanligi-Kripto-Para-Duzenlemeriyle-Ilgili-Aciklama-Yapti

2021 yılı itibarıyla Türkiye’de kripto paralarla ilgili düzenleme gündemi sürekli meşgul etti. Ülkemizde bir hayli fazla yatırımcısı olan kripto varlıklar için bir düzenleme bu yıl içinde bekleniyor. Konuyla alakalı hem merkez bankası hem de Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan açıklamalar geliyor. 1 Ekimde TBMM’nin açılmasıyla kripto para düzenlemesinin ele alınacağı düşünülüyor.

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Şahin Ercan Gül, insanların çok merak ettiği kripto varlıklarıyla ilgili yeni bir açıklama yaptı. Bakan yardımcısı Şakir Ercan Gül, “Kripto para ile ilgili minimize edecek düzenlemeler üzerinde çalışıyoruz. Düzenlemelerle oluşan tahribatı azaltacağız.” şeklinde açıklama yaptı.

Dünya geneline baktığımızda ülkemiz kripto para kullanımında ilk 20 içinde yer alıyor. Özellikle Z kuşağı kripto varlıklara fazlasıyla ilgi gösteriyor. Bu 2021 yılında daha da fazlalaştı. Tüm bu gelişmelerin ardından Türkiye’de kripto paralara vergilendirme yapılabileceği iddiası dolaştı. Ancak son olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan, “kripto paraları kabul etmeyeceğiz.” söyleminde bulundu. Türkiye’nin kripto paralar için net bir karar verdiğini belirtelim.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X