Mastercard, Kripto Para Şirketi Bakkt ile Ortaklık Kurdu

Mastercard, Kripto Para Şirketi Bakkt ile Ortaklık Kurdu

Kripto Para Haberleri
Ekim 25, 2021 tarafından Merteren Alkis
65
bakkt-mastercard

CNBC tarafından hazırlanan bir rapora göre, ödeme devi Mastercard kripto para endüstrisine adım atıyor. Mastercard, kripto kapasitelerini artırmak amacıyla bir finansal hizmetler şirketi olan Bakkt ile bir ortaklık duyurdu.

CNBC raporuna göre, Mastercard kullanıcılarının, bankalarının veya tüccarlarının kripto para birimi ile ilgili ürünler sunmasına izin verecek. Kripto cüzdanlarına erişim ve Bitcoin, Ethereum ve diğer dijital varlıklarda ödenecek sadakat ve ödül programlarının başlatılmasını sağlayacak.

Bazı kaynaklar, Bakkt’ın kripto para birimlerindeki fonların velayetini alacağını söyledi. Ayrıca Mastercard dijital ortaklıklardan sorumlu başkan yardımcısı Sherri Haymond Bakkt ortaklığı ile ilgili şunları ekledi:

Tüm ortaklarımıza, yaptıkları her şeye daha kolay kripto hizmetleri ekleme olanağı sunmak istiyoruz. Bankalar, fintech’ler veya tüccarlar olsun ortaklarımız, müşterilerine Baktt platformuyla entegrasyon yoluyla kripto para birimi satın alma, satma ve tutma olanağı sunabilir.

Haymond, müşterilerinin Mastercard’dan daha fazla kripto kapasitesi talep ettiğini iddia ediyor. Benzer bir hikaye, bu yeni varlık sınıfına olan talep arttıkça JP Morgan Chase, Goldman Sachs ve geleneksel finans sektöründeki diğer büyük şirketlerdeki yöneticiler tarafından paylaşıldı.

Mastercard Bitcoin ve Kripto Para Kazanmanıza İzin Verecek

CNBC tarafından aktarılan veriler, ödeme devinin dolaşımda 2,8 milyardan fazla Mastercard’a sahip olduğunu ve geleneksel finans sektöründeki 20.000’den fazla kuruluşla bağlantı kurduğunu iddia ediyor. Böylece, Bakkt ile entegrasyonları, dünya çapında milyonlarca kullanıcı için yeni kripto kullanım durumları açabilir.

Mastercard ve Visa, geleceğin bir parçası olarak Bitcoin ve kripto para birimlerinin önemini kabul etti. Şirketler, kripto tekliflerini artırmak için çeşitli girişimler başlatıyor.

Bakkt Gaving Michael’ın CEO’su, milyonlarca yatırımcının ödül programlarıyla kripto kazanmanın yollarını sunmaya nasıl başlayabileceğini anlattı.

Michael şunları söyledi:

İnsanların ödül puanlarınız gibi bir şeyi alıp kripto ile takas etmelerine izin vererek giriş engellerini azaltıyoruz. Harekete geçmenin kolay bir yolu çünkü nakit kullanmıyorsunuz, atıl durumda olan bir şeyi bilançonuza koyuyorsunuz ve biz de işe koyulmanıza izin veriyoruz.

 

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X