McDonald’s China 31. yıl dönümünde 188 NFT dağıtacak

McDonald’s China 31. yıl dönümünde 188 NFT dağıtacak

Kripto Para Haberleri
Ekim 10, 2021 tarafından Merteren Alkis
63
mcdonalds-china-nft-cikartiyor

Fast-food devi McDonald’s China, Çin pazarındaki 31. yıl dönümünü kutlamak için 8 Ekim’de 188 tane özel (NFT) yayınladı. “Big Mac Rubik’s Cube” olarak adlandırılan NFT’ler, çekilişin bir parçası olarak çalışanlar ve tüketiciler arasında dağıtılacak.

Big Mac Rubik’s Cube NFT’leri, McDonald’s China ‘nın NFT ‘lerin piyasaya sürülmesiyle birlikte açılışı yapılan yeni ofis merkezinin üç boyutlu yapısı temel alınarak tasarlandı.

NFT’ler Confluux kamu blockchain üzerine inşa edilmiştir ve edilmektedir oluşturulan Cocafe, bir dijital varlık oluşturma ajansı ile işbirliği içinde yapıldı.

McDonald’s China’nın çoğunluk hissesinin, Çin Halk Cumhuriyeti devletine ait bir yatırım şirketi olan CITIC Group’a ait olduğunu da belirtmek önemlidir.

McDonald’s China’nın piyasaya NFT’leri tanıtma hamlesi, görünüşe göre otoritenin tüm kripto işlemlerini  tamamen yasaklama niyetine aykırı . Daha yakın zamanlarda, yasak, bir kripto madenciliği ekipmanı üreticisi olan Bitmain’i Antminer madencilik teçhizatlarını Çin’e göndermeyi durdurmaya zorladı.

Çin merkezli bir kripto borsası olan Huobi, Çin yasağının ardından yeni müşteri kayıtlarını durdurdu ve yıl sonuna kadar tüm işlerini kapatacak.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X