Merkez Bankaları Bitcoin’in En büyük Müttefikleri Olabilir

Merkez Bankaları Bitcoin’in En büyük Müttefikleri Olabilir

Bitcoin Haberleri Kripto Para Haberleri
Nisan 27, 2020 tarafından koindeks
15
merkez-bankalari

Analizciler Bitcoin’in En büyük Müttefikleri kim olabilir açıkladı. Bitcoin’in dünyanın en değerli varlıklarından olmasının birçok kişiye açıklamak zordur. Bir zamanlar ücretsiz olan bu dijital para birimi şimdi piyasalarda 7000 dolar üerinde işlem görüyor.

Bitcoin’in makro hareketleri içerisinde potansiyel bir eğilim yeni bir analiz tarafından ele alındı. Analize göre Bitcoin’in büyük rallinin eşiğindedir ve değerinin 20.000 doları aşacaktır. Bu Bitcoin’in bu zamana kadar görülen en büyük seviyesidir.

Biitcoin’in En Büyük Müttefiki Merkez Bankaları Olabilir

Merkez bankalarının Bitcoin’i satın alma ihtimalleri düşük olsa da, Bitcoin bu para otoritelerinden faydalanabilir.

Küresel makro risklerden korunma fonu Prevalle Global’ın CEO’su Teddy Valle kısa süre önce yayınladığı grafikte Fed ve Japonya Merkez Bankası gibi merkez bankalarının toplam aktif miktarı ile Bitcoin’in logaritmik düzeyde değeri arasında bir korelasyon olduğunu söyledi.

2018 senesinde merkez bankasının bilançoları düşmeye başladığında, kripto para pazarında da düşüş yaşandı. Bu da merkez bankalarının bitcoin’in en büyük müttefikleri olacağı olasılığını artırıyor.

Korelasyonun Önemi

Koronavirüs nedeniyle merkez bankaları vites artırarak ekonomik krizi önlemek için trilyonlarca para bastı. Fed’in bilançosu son 2 ayda 2 trilyon dolara kadar arttı. Grafikteki eğlime göre Bitcoin’in bu güne kadar en büyük seviyesi olan 20.000 doların üerine çıkması bekleniyor ve kripto para piyasasında değer artışı oldukca merkez bankalarının bilançolarının da değerinin yüksek seviyeye çıkması muhtemeldir.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X