Merkez Bankası Dijital Para Birimleri Bitcoin İçin Tehdit mi?

Merkez Bankası Dijital Para Birimleri Bitcoin İçin Tehdit mi?

Bitcoin Haberleri
Mayıs 27, 2020 tarafından koindeks
8
bitcoin-icin-tehdit

Grayscale Investments’ın son analizinde yerel bankası dijital para birimlerinin ortaya çıkmasının Bitcoin’in geleceğini nasıl değiştireceği ile ilgili yorumlara yer verildi. Analize göre merkez bankası dijital para birimleri olası tehdit ve saldırılar ile sanal para Bitcoin’i kötü etkilemeyecek tam tersine faydası dokunacaktır. Merkez bankası dijital para birimlerinin bankalarca denetlenen ve onaylanan dijital para birimleridir. Buna göre sanal kripto birimi Bitcoin’in tam tersidir ve tamamı ile kripto para biriminin ideolojilerine zıttır.

Grayscale Soruyor

Grayscale araştırma sonuçları, merkez bankası dijital para birimlerinin Bitcoin ile aktarılabilecek aynı durumların tamamı şeffaftır dedi. Aslına bakılırsa merkez bankası dijital para birimler yalnızca fiyat para birimlerinin dijital halidir ve çok daha basit bir şekilde etki edilebilir.

Merkez Bankası Dijital Para Birimleri Bitcoin’ e Nasıl Faydalı Olacak?

Araştırma sonuçları, merkez bankası dijital para birimlerin ”Bitcoin’in evrensel dijital iktisattaki rolünün üzerinde durabileceğini” gözler önüne seriyor. Buna neden olan CBDC’lerin güzel bir şekilde yapılmasının doğal olarak insan ve kurumları dijital ücret verimine alışık hale getirilmesinin zorla olmasıdır.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X