Metaverse Oyunu Sandbox 93 Milyon Dolarlık Fon Topladı

Metaverse Oyunu Sandbox 93 Milyon Dolarlık Fon Topladı

Altcoin Haberleri
Kasım 2, 2021 tarafından Merteren Alkis
181
sandbox-metaverse

Metaverse oyunu Sandbox, 93 milyon dolarlık yeni bir finansman turu haberleriyle bu hafta %244 artarak rallisine devam ediyor.

Facebook’un ismini “Meta” olarak değiştirmesiyle birlikte Sandbox  tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Şirket çıkartacağı metaverse oyunu lansmanından önce oldukça büyük bir fon topladı.

Animoca Brands’ın bir yan kuruluşu olan The Sandbox , SoftBank’ın Vision Fund 2 liderliğindeki turda B Serisi fonlamada 93 milyon dolar topladığını duyurdu.

Animoca, Samsung Next, Galaxy Interactive, True Global Ventures, Liberty City Ventures, LG Technology Ventures, mobil oyun yayıncısı Com2us ve diğer birçok firma ile birlikte B Serisi turuna da katıldı.

Sandbox bir Ethereum kullanıcıları olarak temsil arazilere sahip olduğunuz çevrimiçi dünya ve NFT tabanlı  karakterler ve öğeler içeren bir metaverse oyunudur. Bu LAND arsaları, sahipleri için gelir elde etmek için paraya çevrilebilen etkileşimli oyun deneyimleriyle özelleştirilebilir ve tasarlanabilir.

Oyunun kendisi henüz yayında değil ancak yıl sonundan önce alfa test sürümü çıkacak. Bununla birlikte, Sandbox, şirkete göre, 12.000 benzersiz LAND arsa sahibi ve platforma bir kripto cüzdanı bağlayan 500.000 toplam kullanıcı ile 144 milyon dolar değerinde NFT satışı üretti.

Sandbox Ortaklıklar Kuruyor

Tam oyun lansmanından önce, The Sandbox, PC oyununda 1.000 kullanıcı için özel bir metaverse partisine ev sahipliği yapacak rapçi ve NFT koleksiyoncusu Snoop Dogg dahil olmak üzere bir dizi önde gelen marka ve ünlü ortağı bu partiye katılacak. Diğer ortaklar arasında The Walking Dead , Bored Ape Yacht Club , Atari ve kripto borsası Binance yer alıyor.

The Sandbox, bugünkü finansmanın yanı sıra, kıdemli müzik yöneticisi ve Bored Ape Yacht Club’ın diğer eğlence girişimlerini denetleyen teknoloji yatırımcısı Guy Oseary’nin yanı sıra Snoop Dogg’un yöneticisi ve marka küratörü Nicholas Adler dahil olmak üzere danışma kuruluna yeni üyeler ekledi. Diğer eklemeler arasında eski Riot Games CPO’su Thomas Vu ve FreshPlanet kurucu ortağı Mathieu Nouzareth yer alıyor.

Sandbox Fiyat Analizi

Decentraland’ın MANA tokeninde olduğu gibi , The Sandbox’ın SAND tokeni de geçen hafta önemli ölçüde değer kazandı ve görünüşe göre Facebook’un metaverse planlarına yönelik artan ilgiyle desteklendi. Bugünkü fon duyurusunun ardından SAND, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3.33$’a ulaştı.

SAND_7D_graph_coinmarketcap

Coinmarketcap’a göre SAND , token başına 2,74$’lık bir fiyatla bu yazı itibariyle geçen haftaya göre %242 arttı.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X