Miami Belediyesi, Çalışanların Maaşlarını Bitcoin Şeklinde Ödeyebilir

Miami Belediyesi, Çalışanların Maaşlarını Bitcoin Şeklinde Ödeyebilir

Bitcoin Haberleri
Ekim 13, 2021 tarafından Merteren Alkis
63
miami-belediyesi-bitcoin

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez geçtiğimiz günlerde, Bloomberg’de belediyelerin çalışanlarına Bitcoin ile ödeme yapmasına izin verecek bir yasa yaratmanın Miami şehri için “önemli bir öncelik” olduğunu söyledi . Suarez, “ABD’nin kripto başkenti” olmak için çalıştıklarını söyledi. Hedefe, aşamalı bir Bitcoin benimseme yolunun uygulanmasıyla uılaşılacağını ekledi.

Miami şehrinde, Bitcoin ile ödeme yapmak için şartlar oluşturmaya yardımcı olacak bir teklif yayınlayacak. Belediye başkanı ayrıca, idarenin, sakinlerin ücret ve vergileri dijital para birimiyle ödemesine izin vermek için önerilen bir planla ilerleyeceğini belirtti.

Daha önce, Şubat ayında, Suarez Miami olanak sağlayacak kent komisyon bir yatırım öneri planı getirdi. Hükümet fonları, yerel yönetimlerin Bitcoin gibi uçucu ve düzensiz varlıklara yatırım yapmaya izin vermez.

Suarez, şehir, kararı masaya koyduğu andan itibaren Bitcoin’i elinde tutabilseydi, yatırılan fonların mevcut fiyat hareketine atıfta bulunarak %30 veya %40 oranında artacağını söyledi. Ancak aynı zamanda Suarez, şehrin yatırımının bu yılın Temmuz ortasında neredeyse %40 oranında düşeceğinden bahsetmedi.

Suarez, işinin en büyük bölümünü Teksas’a taşıyan kripto para birimi endüstrisi meraklısı Elon Musk ile birlikte güçlü bir Bitcoin inancına sahip olmaya devam ediyor.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X