Microstrategy CEO’su, Nijerya ve Zimbabve’ye Tavsiyeler Verdi

Microstrategy CEO’su, Nijerya ve Zimbabve’ye Tavsiyeler Verdi

Kripto Para Haberleri
Ekim 19, 2021 tarafından Merteren Alkis
64
Michael-Saylor-zimbabve

Microstrategy CEO’su Michael Saylor, Nijerya ve Zimbabwe’nin ekonomilerini düzeltmek istiyorlarsa Bitcoin tarafından desteklenen para birimleri çıkarmasını önerdi. Bitcoin standardını kullanmanın açlığı sona erdireceğini ve her iki ülkenin vatandaşlarının da iyi bir yaşam sürmesine izin vereceğini tahmin etti.

Bitcoin Tarafından Desteklenen Ulusal Para Birimleri

Microstrategy CEO’su Michael Saylor, Bitcoin ağının ölçeklenemeyeceği iddialarını da ele aldığı bir video klipte, Nijerya ve Zimbabwe’nin 2-3 milyar dolar değerinde bitcoin satın alırsa, şu anda karşılaştıkları ekonomik sıkıntılarına son verebileceklerini öne sürüyor.

Saylor açıkladı:

Ülkeni Nijerya ya da Zimbabve gibi düzeltmek mi istiyorsun? Ülkenizi düzeltmenin yolu, 2 milyar dolar, 3 milyar dolar değerinde bitcoin satın almak ve bitcoin tarafından desteklenen para birimini basmaktır. Bitcoin standardı budur. Ve vatandaşlarının her biri ekonomik sıkıntılardan kurtuluyor ve düzgün bir hayat yaşıyorlar.

Michael Saylor Türkiye’ye de Tavsiye Verdi

Nijerya ve Zimbabve’den bahsetmeden önce, şirketi şu anda 114.000’den fazla Bitcoine sahip olan Saylor, Türkiye’yi bitcoin satın alabilecek ve Bitcoini lira para birimini desteklemek için kullanabilecek başka bir ülke olarak tanımlıyor. Saylor’a göre, Türkiye 5 milyar dolar değerinde bitcoin satın alır ve bunları önümüzdeki beş yıl boyunca elinde tutarsa, bu potansiyel olarak lira para birimini güçlendirebileceğini düşünüyor.

Saylor’un ülkelere yaptığı  tavsiyelere yalnızca El Salvador,  kulak vermiş görünüyor. Nijerya da dahil olmak üzere diğer birçok ülke, bunun yerine, bitcoin’in çekiciliğini azaltacağını umdukları kendi dijital para birimlerini yaratmayı seçti.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X