Mobil Üzerinden Bitcoin Nasıl Alınır?

Mobil Üzerinden Bitcoin Nasıl Alınır?

Bitcoin Haberleri
Nisan 16, 2020 tarafından koindeks
11
mobil-uzerinden-bitcoin-satin-alma

Bitcoin kullanan kişilerin sayısı arttıkça merak edilen sorular da her gün artmaktadır. Mobil üzerinden bitcoin nasıl alınır? sorusu da bunlardan birisidir. Her şeyden önce bitcoin alınabilmesi için Btcturk hesabına sahip olunması gerekmektedir. Btcturk hesabı olmayan kişiler ana sayfa kısmından yeni üyelik bölümünden bitcoin’e üye olmalıdır. Sonrasında mobil üzerinden bitcoin alabilmek de mümkündür. Geçerli Btc üyeliği olan kişiler üye girişi butonuna tıklayarak giriş yapmalıdır.

Mobil üzerinden bitcoin almadan önce ilk olarak kendinize bir cüzdan oluşturmalısınız. Bu cüzdan sanaldır ve kripto paralar burada saklanabilir. Burada ister Masa üstünden ister mobilden ister online olarak bitcoin alabilmek mümkündür. Mobil cüzdanlar kullanıcılar için daha avantajlıdır. Çünkü her zaman ellerinin altındandır. Akbank ya da Garanti bankası kullanarak Bitcoin hesabına para alınabilmektedir.

Bitcoin Nerelerde Kullanılabilir?

Bitcoin bilmeyen çoğu kişi bunun nerelerde kullanıldığını da bilmemektedir. Bitcoin kullanmak isteyenlerin öncelikle sanal cüzdanı olması gerekmektedir. Sonrasında bu sanal cüzdanla;

  • Para çekilebilir
  • Para gönderilebilir
  • Alışveriş yapılabilir.

Bitcoin şu anda çok yaygın olmadığı için fazla bir kullanım seçeneği bulunmamaktadır. İlerleyen dönemlerde Bitcoinlerle ev alınabilecektir.

Bitcoin Alacak Kişilerin Bilmesi Gerekenler Nelerdir?

Günlük hayatta cüzdanınızı güvenli tutmanız gerektiği gibi, bitcoinde de cüzdanın güvenli tutulması gerekmektedir. Parayı kontrol altında tutan ve alışverişi çok kolaylaştıran bitcoin hesabını güvenli tutabilmek için güvenlik önlemlerinin çok doğru bir şekilde alınması gerekmektedir. Bitcoin’in değeri değişkendir.

Kestirilemeyecek şekilde artış ya da azalış olabilmektedir. Kaybetmeye göze alınamayacak kadar para bitcoin olarak tutulmamalıdır. Çünkü yüklü kayıplara sebep olabilir. Bitcoin ödemesi yaparken çok dikkatli olunması gerekmektedir. Çünkü bitcoinle yapılan ödemelerin iadesi yoktur. Geri dönüşümü olmadığı için daha fazla dikkatli olunması gerekmektedir.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X