Monero Teknik Analiz

Monero Teknik Analiz

Altcoin Haberleri
Eylül 27, 2020 tarafından koindeks
154
monero-teknik-analiz

Monero Nedir?

Monero teknik analizine başlamadan önce ilk olarak Monero nedir? Tam olarak bunu öğrenmelisiniz. Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paraların şeffaf bir altyapısı vardır. Monero tam aksine gizliliğin çok ön planda olduğu bir kripto paradır. Kimin ne miktarda aldığı ne kadar sattığı veya hangi hesaptan işlemler yaptığını kimse göremez. Bu durum yönetimler tarafından pek sevilmemiştir ve birçok devlet Monero’yu ülkelerinden kaldırmıştır.

Monero Teknik Analiz

Mum barlarının uzun bir süre içerisinde en çok nerede destekte kaldığını veya en çok hangi dirence takıldığını görseldeki gibi kendinize göre belirleyebilirsiniz.

1-2 ay süreli geçmişten bakıp, gördüğünüz en yüksek mum seviyesinden en düşük seviyeye Fibonacci Düzeltmesi göstergesini çekebilirsiniz. Destek ve direnç noktalarını bu şekilde çok net görebilirsiniz. Fibonacci Düzeltmesi genellikle doğru ve güzel çalışan bir gösterge aracıdır. Fakat tabii %100 denemez. Yatırımcılıkta hiçbir şeyin garantisi yoktur.

Monero teknik analiz yaparken RSI göstergesini de kullanabilirsiniz. 50 seviyesini yukarı kıran bir araç al sinyali üretebilir. Daha sonra bir trend çizgisi çizerek RSI’ın nerelerde destek alabileceğini veya direnç ile karşılaşabileceğini tahmin edebilirsiniz. Genel olarak direnci kıran bir yatırım aracı yukarı hareket etmesi olasıdır. Fakat dediğimiz gibi bu da %100 değildir.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X